راهبند


 

راهبند

 


انواع راهبند اتوماتیک


راهبند وسیله ای است که برای کنترل عبور و مرور خودروها و جلوگیری از ورود خودروهای غیر مجاز به داخل مجموعه ها یی مانند بیمارستانها،ادارات،شرکت ها،مجتمع های مسکونی،پارکینگ ها و... استفاده میشود.امروزه راهبندها بصورت اتوماتیک عمل میکنند و دیگر مانند گذشته از راهبندهای دستی استفاده نمیشود.

راهبندها به شکل های مختلفی بنابر نوع نیاز مجموعه ها وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم.روش کار راهبندهای اتوماتیک غالبا بصورت استفاده از ریموت کنترل و کلید دستی است اما در راهبندهای جدید و بروز میتوان از سیستم های RFID وریدرهای برد بلند نیز استفاده کرد.


راهبند اهرمی(میله ای)

 

راهبند اهرمی دارای یک میله از جنس آلومینیوم و سبک است که به اندازه های مختلف وجود دارد و برای مسدود کردن مسیر به صورت افقی و عمودی بالا پایین میرود.این اهرم توسط یک موتور محرک که الکترومتور ویا هیدرولیک است و یک گیربکس حرکت خود را انجام میدهد. راهبندهای اهرمی به نسبت انواع دیگر راهبندها بیشتر مورداستفاده قرار میگیرند طول میله این راهبندها معمولا ۴تا ۸متر متغییر هستند.

راهبند اهرمی
 
برای مکانهایی که مسقف هستند معمولا از بازوهای تاشونده استفاده میشود که به صورت ۹۰درجه و ۱۸۰درجه هستند. در راهبندهای میله ای برای حفظ تعادل و کمک به موتور از فنر استفاده میشود همچنین بر روی میله یا بوم برخی از انواع این نوع راهبندها از LED برای وضوح بیشتر در تاریکی شب استفاده میشود.


راهبند ستونی (بولارد)

راهبند ستونی، استوانه ای فلزی و محکم است که توسط فنداسیون در داخل زمین قرار میگیرد و به هنگام فرمان توسط موتور الکتریکی داخل زمین بالا پایین میرود .برای بستن مسیر مجموعه هایی که نیاز به برقراری امنیت بالایی دارند معمولا از راهبندهای ستونی استفاده میشود و با توجه به عرض مسیر از دو یا چند ستون استفاده میشود.
راهبند ستونی

به این نوع راهبندها بولارد نیز گفته میشود و قیمت آنها نسبت به دیگر انواع راهبند بسیار بالاتر است برای تردد ها بالا معمولا از موتور هیدرولیک دراین نوع راهبند استفاده میشود به این نوع راهبندها ضد تروریست هم گفته میشود.


راهبند نیزه ای

راهبند های نیزه ای یک تکنولوژی نو ظهور در حوضه راهبند های وسایل نقلیه است . این راهبند ها برای منهدم کردم لاستیک های وسایل نقلیه استفاده میشوند و از این رو از این راه بند در جاده های با امنیت بالا یا در ورودی مناطق نظامی استفاده میشود.راهبند نیزه ای در ابعاد و مقاومت های مختلف قابل طراحی و تولید است.این سیستم میتواند لاستیک یک خودرو سواری را از بین برده و یا به غلطک های یک تانک جنگی آسیب بزند و آن را زمین گیر کند.

سره نیزه ها از جنس فولاد آب دیده بوده و با ارتفاع 10 تا 40 سانتی متر موجود است.این راه بند با توجه به نیاز و محل قرار گیری میتواند عرض طول و یا حتی ارتفاع متفاوتی داشته باشد.

همچنین به دلیل اینکه راهبند نیزه ای در داخل زمین قرار دارد و بایستی در فصول سرد و همچنین مناطق سردسیر با همان سرعت عمل کند، این نکته را در راهبند نیزه ای دارای اهمیت می کند از این رو راهبند نیزه ای تا دمای منفی 35 درجه نیز با همان سرعت عمل می کند. به عبارتی قدرت راهبند نیزه ای به گونه ای است که قادر به شکستن یخ زدگی می باشد.

 
راهبند نیزه ای

راهبند صفحه ای

این نوع از راهبندها شامل یک صفحه فولادی ضخیم می باشند که درون فنداسیون مخصوص به خود در داخل زمین کار گذاشته می شوند. هنگامی که بخواهید مسیر عبور را مسدود نمایید، یک سیستم محرک هیدرولیک و یا الکترومکانیک صفحه را به سمت بالا حرکت داده تا به صورت مانع در برابر عبور وسایل نقلیه قرار بگیرد و کل مسیر رعبور را ببندد.با توجه به ضخامت بالای صفحه متحرک این نوع راهبند، نیروی های ناشی برخوردهای شدید را  به خوبی تحمل می کند. بنابراین می توان از آن در ورودی مراکز حساس نظامی و سیاسی به منظور جلوگیری از وقوع عملیات خرابکارانه و تروریستی استفاده نمود.


راهبند صفحه ای

 

 

تفاوت راهبند هیدرولیک و الکترومکانیک


راهبند هیدرولیک


راهبندهای هیدرولیک به علت استهلاک مکانیکی کمتر نسبت به راهبندهای الکترومکانیک، برای محل های پرتردد مناسب تر می باشند. راه بندهای هیدرولیک را براساس ولتاژ تغذیه موتور می توان به دو گروه ۲۴ ولت و ۲۲۰ ولت تقسیم نمود. مزیت عمده مدل ۲۴ ولت قابلیت افزودن باتری پشتیبان برای استفاده از راه بند در هنگام قطع برق می باشد.

سیستم محرک در این راهنبدها شامل یک موتور الکتریکی، پمپ روغن، محفظه روغن و سیلندر هیدرولیک می باشد. با روشن شدن موتور، پمپ روغن به حرکت درآمده و روغن را با فشار بالا از مخزن تخلیه و وارد سیلندر هیدرولیک می نماید. با ورود و خروج روغن در سیلندر هیدرولیک، پیستون درون آن به سمت بالا و پایین حرکت می کند. انتهای آزاد پیستون به کمک اهرم بندی به شفت خروجی متصل می شود و از سمت دیگر میله راهبند نیز از مرکز دوارن خود به شفت خروجی متصل می گردد. بدین ترتیب حرکت پیستون درون سیلندر هیدرولیک به میله راهبند منتقل شده و نیروی لازم برای حرکت آن را تامین می کند.راهبند الکترومکانیک

راهبندهای الکترومکانیک دارای یک موتور الکتریکی می باشد. نیروی خروجی شفت موتور وارد یک جعبه دنده (گیربکس) می شود تا از طریق آن نسبت قدرت و سرعت شفت متحرک تنظیم شود. مرکز دوران میله راهبند دارای یک سوراخ دندار بوده که بر روی شفت خروجی جعبه دنده متصل می شود. از این طریق زنجیره انتقال قدرت کامل شده و نیروی محرک موتور به میله راهبند منتقل می شود.

نحوه ی حرکت راهبند های الکترو مکانیک به این گونه می باشد که نسبت قدرت و سرعت شفت موتور از طریق وارد شدن نیروی خروجی شفت موتور وارد یک جعبه دنده یا همان گیربکس تنظیم می شود و مرکز دوران میله ی راهبند که دارای یک سوراخ دندانه دار هست به شفت خروجی جعبه دنده متصل می شود . بنابرین زنجیر انتقال قدرت کامل می شود و نیروی محرک موتور به میله ی راهبند منتقل می شود . 


 


امنیت راهبند ستونی

 
چگونه راهبند های ستونی می توانند امنیت ساختمان‌ها و اطراف آن را تامین کنند؟!

یکی از انواع راهبند ها موانع ستونی هستند که باعث ایجاد امنیت در فضای مورد استفاده می شوند، انواع مختلفی از این نوع راهبند ستونی بر اساس اندازه، طرح،جنس وجود دارد که مشهورترین آنها قوطی های استیل ضد زنگ است که علاوه بر یک مانع امنیتی برای عابرین پیاده باعث کنترل ترافیک می شود. برای حفاظت از تجارت گزینه‌های مختلفی در دسترس است که برای انتخاب بهترین موقعیت باید درک کاملی از تفاوت بین موانع امنیتی داشته باشیم و متناسب به نیاز و محل نصب بهترین گزینه را انتخاب کنید.

راهبندهای ستونی هیچ محدودیت تردد برای عابرین پیاده پیاده ندارند و به راحتی و آزادانه می توانند از هر کجا بخواهند حرکت کنند. اما در مدل های نرده ای و  بلوکی، اگر هنگام نصب محلی برای تردد عابرین گذاشته نشود باعث هرج و مرج و ترافیک می شود. راهبند ها چگونه امنیت را حفظ می‌کنند؟! محدود کردن ورود غیرمجاز اصلی ترین کانون توجه امنیتی است که این امر باعث ایجاد بازدارندگی می‌شود و امنیت موثری را در محیط اطراف ایجاد می‌کند.

راهبند های ستونی در اطراف ساختمان ها باعث می‌شود از برخورد اتومبیل به صورت عمد یا چه تصادفی به ساختمان ها جلوگیری شود که این امر خود باعث امنیت عابرین پیاده و کودکان اطراف ساختمان می‌شود که هیچ اتومبیلی نمی‌تواند وارد محدوده پیاده رو شود. 

راهبند

اگر با خودرو شخصی و یا آژانس وارد بیمارستان و یا محیط های اداری و کارگاهی شده باشید به احتمال زیاد یک توقف کوچک در درب نگهبانی و کیوسک آن محل داشته اید و منتظر این بودید که لوله دراز زی که با یک موتور جابجا میشود بالا برود و اجازه ورود به داخل محوطه به شما داده شود همین وسیله ای که از دیدگاه عمومی لوله نامیده میشود راهبند نام دارد.موارد استفاده از راهبند در درب ورودی بیمارستان ها و ارگان های دولتی و دانشگاه ها و سایر اماکن حتی مجتمع های مسکونی میباشد که تحت نظارت و کنترل نگهبان و شخصی است که در کانکس قرار دارد بوسیله یک ریموت بالا و پائین میرود و برخلاف تصور عموم تکنولوژی خاصی ندارد.

امروزه در ساخت و سازهایی که در سطح شهرها و مناطق وجود دارد پس از اتمام مراحل ساخت ابتدا به ساکن پیمانکار اقدام به خرید و نصب راهبند میکند تا از ورود هر شخصی به داخل جلوگیری شود.دلیل استفاده از راهبند در اماکن دولتی مسائل امنیتی میباشدنسل قدیم راهبند ها بوسیله یک لوله آهنی سنگین ساخته میشد که یک سر آن به پایه نگهدارنده متصل میشد و با یک قرقره و دستگیره جابجا میشد.برای بالا بردن راهبندهای قدیمی یک نفر باید به طور مداوم و همیشگی در کنار دستگیره راهبند می ایستاد تا اقدام به حرکت دادن آن کند.

اما در ساخت  نسل جدید از تجهیزات و تکنولوژی های نوین بهره میگیرند که کار را بسیار ساده کرده است.همان لوله به اصطلاح بلندی که مداوم بالا پائین میشود دیگر از جنس آهن سنگین نیست و از پلاستیک های فشرده و مقاوم و یا از آلیاژهای فلزی سبک ساخته میشود که با هر نوع شرایط آب و هوایی پشتیبانی میکند و در صورت تابش نور مستقیم آفتاب و گرمای بیش از اندازه دچار آسیب دیدگی نمیشود و همچنین در صورت بارش برف و باران و سرمای زیر صفر درجه هم واکنشی از خود اعم از زنگ زدگی نشان نمیدهد.

راه بندهای امروزی به یک باکس مستصیلی شکل که روی زمین قرار دارد متصل میشود و قسمت انتهایی لوله به موتور موجود در باکس وصل شده است موتور راهبند از قدرت بسیار بالایی برخوردار است تا بتواند وزن میله را تحمل کند و توانایی هزاران هزار بار جابجایی آنرا داشته باشد و موجب خرابی نشود.

روی این جعبه و باکس  هم امروزه دوربین نصب میشود که برای مسائل امنیتی بسیار مفید است.روی این میله هم طرح هایی با رنگ قرمز هک شده است تا توجه راننده را به خود جلب کند و ایست کامل را قبل از برخورد به آن انجام دهد.مدت زمان و بازه زمانی که راهبند طول میکشد تا باز شود حدود ۶ الی ۸ ثانیه میباشد حتی زمان باز و بسته شدن برخی از راهبند ها حدود ۴ ثانیه میباشد که باید موتور آن بسیار قوی باشد تا بتواند در این بازه زمانی کوتاه میله را جابجا کند.ابعاد میله هم سفارشی است و در برخی از محصولات طول میله آن حدود ۱ الی شش متر میباشد اما اگر اندازه درخواستی شما در محصولات موجودی شرکت وجود نداشت میتواند سایز مورد نظر خود را سفارش دهید.


پر مصرفترین راهبندی که می‌توان از آن نام برد، راهبند بوم دار یا تیرک دار است که در اکثر ورودی‌های پر تردد استفاده می گردد. استفاده از این نوع راهبند برای جلوگیری از ورود و خروج وسایل نقلیه غیر مجاز از معبر است و امنیت مکان در اولویتهای بعدی قرار میگیرد. از این رو با برخورد خودرو با بوم این نوع راهبندها، عمدتا بوم شکسته و خودرو می‌تواند عبور کند، هر چند که به خودرو نیز خسارت وارد می‌شود.از دیگر ویژگی های راهبند می توان به قابلیت اتصال انواع تجهیزات کنترل تردد (دوربین تشخیص پلاک، تگ RFID، دستگاه کارتخوان و … ) اشاره کرد که می توان با این تجهیزات راهبند را هوشمند کرد تا در غیاب نگهبان کار خود به درستی انجام دهد.

سیستم هیدرولیک در تولید راهبند ها میتواند تفاوت را چشم گیر کند زیرا باعث از بین رفت اصحطکاک قطعات می شود و عمر دستگاه بالا رفته و همچنین نیاز به سرویس های دوره ای به حداقل می رسد، البته این در صورتی است که تردد ما در شبانه روز بالاتر از ۵۰۰ مرتبه باشد.راهبند هایی که به صورت آکاردئونی هستند در آنها بازوی افقی وجود ندارد و به شکل آکاردئون باز و بسته می شود. این نوع راهبند ها از ورق های آهن تشکیل شده است و  برای بالا بردن امینت در آنها از چشم مادون قرمز استفاده می شود.قبلا” برای اینکه ورود و خروج اتومیبل ها به پارکینگ را کنترل کنند، از زنجیر و معابر پلاستیکی استفاده می کردند، اما امروزه راهبند های مخصوص پارگینگ وارد بازار شده است که از آنها برای پارکینگ های بزرگ استفاده می شود.


توجه داشته باشید که انتخاب راهبند پارکینگ با توجه به نوع پارکینگ و همچنین بودجه قابل تغییر است.از رایج ترین و عمومی ترین راهبندها از نوع اهرمی بوده و اصلی ترین دلیل آن هم ارزان بودن این نوع راهبند ها می باشد که باعث شده بیشتر از انواع دیگر راهبند ها کاربرد داشته باشد. راهبند های افقی یا اهرمی در اصل یک کابینت به ارتفاع حدودا” یک متر است که روی زمین به صورت عمودی نصب می شود و دارای اهرمی با طول های مختلفی مانند 2 تا 8 متر می باشد و از طریق آن مسیر عبور خودرو ها را می توان کنترل نمود.

راه بند اتوماتیک به راحتی پایین و بالا رفته و نیاز به اتصال به زمین ندارند و در حالتی که اتومبیل از روبه رو می آید به صورت اتوماتیک افقی شده و بعد از عبور وسیله نقلیه، دوباره پایین می آید و در زمان برخورد احتمال تصادف یا خسارت کاهش می یابد.

در متن های بالا گفتیم که راهبند های اهرمی اتوماتیک از نظر ایمنی و امنیت نسبت به گذشته بسیار ارتقا یافتند , یکی از دلایل وجود این ایمنی و امنیت بالا , وجود دوربین مدار بسته بر روی راهبند است , وظیفه این دوربین ثبت پلاک و اطلاعات وسایل نقلیه , در هنگام تردد  میباشد , بدین ترتیب اگر شما برای دفعات ابتدایی با این راهبند روبه رو شوید , راهبند شما را جزو افراد غیر مجاز شناخته  و اجازه ورود نمیدهد و تنها این کار به دست نگهبان انجام شود امکان پذیر است .اما پس از مدتی  اطلاعات پلاک اتوموبیل شما , توسط دوربین مدار بسته ثبت شده , و راهبند شما را جزو افراد مجاز قرار میدهد,  بدین صورت راهبند به صورت اتوماتیک برای شما باز خواهد شد.

بسیاری از مشتریان وقتی برای خرید راهبند مراجعه می کنند، تنها مدل های بازویی را می شناسند و البته این مسئله تا حدود زیادی درست است. به هر حال مدل های بازویی در دو نوع اتوماتیک و دستی به فروش می روند.
راهبند های بازویی باید قابلیت تنظیم نیروی مورد نیاز را داشته باشند، یعنی این که شما بتوانید سرعت و قدرت را تنظیم کرده تا در صورت عبور و مرور پشت سر هم کار با سرعت بیشتری انجام شود. ضمن این که کارکرد این سیستم باید به صورت پیوسته و بدون مشکل باشد.

در ساخت  نسل جدید راهبند از تجهیزات و تکنولوژی های نوین بهره میگیرند که کار را بسیار ساده کرده است.همان لوله به اصطلاح بلندی که مداوم بالا پائین میشود دیگر از جنس آهن سنگین نیست و از پلاستیک های فشرده و مقاوم و یا از آلیاژهای فلزی سبک ساخته میشود که با هر نوع شرایط آب و هوایی پشتیبانی میکنددرجه حفاظتی IP : بسیاری از تجهیزات الکترونیکی باید در طول مدت استفاده در مواجه شدن با آلاینده‌ها، رطوبت و ضربه از خود مقاومت نشان دهند. درجه محافظت که معمولا به عنوان (IP (Ingress Protection بیان می شود، مشخص‌کننده‌ ی این موضوع است که تا چه حد می‌توان بدون در نظر گرفتن امنیت به مقاومت دستگاه اطمینان کرد.


راه بند ها از نظر سیستم محرکه به دو نوع راه بند مکانیک و راه بند هیدرولیک تقسیم می شوند که الکترومکانیک دارای میزان تردد در ساعت کمتر و قیمت پایین تری نسبت به نوع الکتروهیدرولیک با قابلیت تردد بسیار بالا و قیمت بالاتر میباشداین ویژگی باعث می شود از یک نوع راهبند با کیفیت متوسط برای طیف وسیعی از اماکن در عرض های مختلف استفاده نمود. به طور مثال شرکت های زیادی هستند که راهبند بازویی تلسکوپی در اندازه 4 تا 6 متر تولید نموده اند تا بتوان از آن در اکثر ورودی ها استفاده نمود. نمونه ای از این محصولات را شرکت بتا و سیماران تولید نموده اند.

سیستم های الکترومکانیکی استفاده بیشتری داشته و ارزان قیمت تر می باشد و سیستم هیدرولیکی با قیمت بیشتر استفاده محدودتری نیز دارد.البته اگر تعداد تردد در روز زیاد باشد باید از راهبند هیدرولیکی استفاده کنید زیرا در اثر کارکرد بالا داغ نمیشود.

راهبند اتوماتیک خودرو

 
اگر راهبند در کنار درب ورودی نباشد به راحتی و بدون هیچ مجوزی میتوان به داخل مکان رفت که بر اساس مسائل امنیتی این موضوع کمی پیچیده است.در صورت وجود فردی که کنترل آنرا در دست دارد میتوان به طور کامل خودرو و فردی که قصد دخول به محوطه دارد را وارسی میکند اگر مشکلی نبود راه برای او باز میشود اما در صورت وجود هرگوهه شک و شبه ای نگهبان میتواند از باز کردن راه خودداری کنید و برای بررسی نهایی جهت آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات و درخواست کارت شناسایی نگهبان با فرد صحبت های لازم را انجام دهد و در صورت نبودن مشکل راه را برای فرد باز کند در غیر اینصورت از ورود فرد ممانعت کند.

این نوع از راهبندها شامل یک صفحه فولادی ضخیم می باشند که درون فنداسیون مخصوص به خود در داخل زمین کار گذاشته می شوند. هنگامی که بخواهید مسیر عبور را مسدود نمایید، یک سیستم محرک هیدرولیک و یا الکترومکانیک صفحه را به سمت بالا حرکت داده تا به صورت مانع در برابر عبور وسایل نقلیه قرار بگیرد و کل مسیر رعبور را ببندد.

این نوع از راهبندها شامل یک استوانه متحرک از جنس فولاد می باشد. این سیلندر درون زمین قرار گرفته و به کمک یک مرکز کنترل می توان بالا و پایین رفتن آن را کنترل نمود. در زیر پوسته این استوانه مجموعه سیلندر و پمپ هیدرولیک قرار گرفته که با پمپاژ روغن حرکت سیلندر را امکان پذیر می کند. نصب راهبندهای ستونی نسبت به سایر مدل های راهبند دشوارتر بوده و برای نصب آن به یک حفره به عمق تقریبی 1.5 متر نیاز است.

راهبندهای دسته اول بیشتر برای محیطهای مسکونی، اداری و تجاری که از لحاظ امنیتی زیاد مهم نیستند استفاده می شوند و راهبندهای دسته دوم برای محیطهای نظامی و محیطهایی که از لحاظ امنیتی بسیار مهم می باشند مورد استفاده قرار می گیرند. بطور مثال در دسته راهبندهای ضد تررویست ، بولاردهایی هستند که توانایی برخورد با کامیونی به وزن 6.5 تن با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت را دارا بوده و اجازه عبور از معبر را نخواهند داد.

با این کار حتی میتوان آمار رفت و آمد را گرفت و محدودیت تردد در ساعاتی از شبانه روز قائل شد ویا حتی با اظافه کردن ریموت به تعداد دلخواه تردد را به خود کاربر واگذار کرد. همچنین برای جلوگبری از تصادف با راهبند میتوان آنهارا به چشم الکترونیکی و فلاشر تجهیز کرد.

زمانی که شما از یک راهبند برای امنیت خود استفاده می کنید نه تنها یک عامل بازدارنده در مقابل متجاوز قرار دارد ،آن شخص متوجه می‌شود شما امنیت خود و منزل خود را جدی گرفته اید, و همچنین شما می توانید سطح عملکرد راهبند خود را افزایش و ارتقا دهید و آن را خود کار کنید تا بتوانید نظارت بهتری داشته باشید به عنوان مثال در ساعاتی از روز فقط تعدادی از وسایل نقلیه اجازه عبور داشته باشند و حتی دیگر وسایل نقلیه که در کل روز اجازه عبور داشتند.


راهبند چیست؟


اهرم راهبند که ممکن است طول 6 متر یا بیشتر ویاکمتر داشته باشد میتواند فشار زیادی را هنگام بلند کردن به متور راهبند اتوماتیک تحمیل کند وباعث خرابی زود هنگام ان شود.به همین دلیل در بیشتر انواع راهبند اتوماتیک از دو فنرجهت بالانس وزن اهرم استفاده میشود.یعنی هنگام پایین امدن  اهرم فنر کشیده میشود تا از انرژی پتانسیل ذخیره شده در فنر هنگام بالا امدن اهرم استفاده شود و فشار کمتری به موتور اعمال شود.لازم به ذکر است در صورتیکه ناگزیر از کابل کشی روکار هستید مسیر کابل کشی را طوری انتخاب کنید که در معرض برخورد پای عابر پیاده و یا چرخ وسایل نقلیه نباشد.

سپس صفحه ای فلزی حدود 40 سانتی متر مربع با ضخامت حدود یک سانت که زیر ان چهار عدد شاخ با میل گرد بصورت 45 درجه ایجاد شده را روی بتون گذاشته و  روی ان را تراز میکنیم .دقت کنید که سطح روی صفحه یکی دو سانت از سطح زمین بالاتر باشد تا اب روی صفحه نرود و باعث زنگ زدگی و یا اتصال سیمها نشوددر بعضی از مکان‌های عمومی و یا بعضی از مکان هایی که نیاز شدید به حفظ ایمنی بیشتر است ، مانند مدارس وجود یک راهبند الزامی میباشد، اگر ورودی این مکان‌ها حفاظت نشود هر فردی به راحتی می‌تواند وارد این محل شود که هم ازدحام ماشین ها موجب ترافیک و به هم ریختن اوضاع می‌شود و هم از نظر ایمنی بسیار خطرناک است، زیرا ممکن است افراد غیرمجاز و سودجو وارد شده باشند.

به همین دلیل وجود یک سد مانع محکم مانند راهبند،همچنین می‌توان برای راهبند خود از سیستم پلاک خوان استفاده نمایید که کاربر پشت بوم راهبند توقف می‌کند دوربین از پلاک ماشین عکس می گیرد و وارد سیستم می شود اگر پلاک او جز افراد مجاز  باشد توسط سیستم تایید می‌شود و راهبند اتومات باز می‌شود.

راهبندها انواع مختلفی دارند به صورت بومی با عرض های مختلفیک وسیله امنیتی برای بستن ورودی و خروجی مکان های مختلف می باشد که برای حفاظت از امنیت و کنترل ترافیک مورد استفاده قرار می‌گیرد،  راهبندها را می‌توان از بتن، فولاد ضدزنگ، پلاستیک و یا مواد آهنی ساخت و در اندازه‌های مختلف ارائه داد. از لحاظ قیمت نیز متفاوت هستند. در بیشتر موارد میزان نیاز امنیتی شما نوع راهبندی را که نصب خواهید کرد  تعیین می‌کند.

در شب و یا هنگامی که دیگر در محیط شما تردد صورت نمی‌گیرد و مکان تعطیل شده است راهبنو قفل می‌شود و نمی‌توان آن را جابجا کرد در این مواقع راهبند به عنوان یک سد محکم عمل می‌کند و از ورود افراد جلوگیری می‌کند و سارقی که قصد سرقت از مجموعه شما را دارند با دیدن این سد محکم و غیر قابل جابجایی از هدف خود منصرف خواهند شد.

بسته به  محلی که قرار است از آن محافظت شود باید راهبند مورد نیاز خود را تهیه کنید به طور مثال اگر یک مجتمع مسکونی عادی هستید می‌توانید از راهبندهای ساده مانند راهبند اتومات و بوم دار استفاده کنید، این گونه راهبند ها متشکل از یک پایه فلزی و بوم با عرض های متنوع می باشند که در حالت بسته به صورت افقی جلوی راه را می‌گیرند و به حالت عمودی باز می شوند واکثرا جنس بوم ها از آلومینیوم می باشد.

اما پس از مدتی  اطلاعات پلاک اتوموبیل شما , توسط دوربین مدار بسته ثبت شده , و راهبند شما را جزو افراد مجاز قرار میدهد,  بدین صورت راهبند به صورت اتوماتیک برای شما باز خواهد شد.وپ دتکتور نام سنسوری است که از آن برای تشخیص تغییر میدان مغناطیسی استفاده می شود. لوپ دتکتور به تنهایی قابل استفاده نیست و برای بهره مندی از آن باید یک رشته سیم که به صورت حلقه قرار داده شده است را به سنسور متصل نمود.

راه بندهای امروزی به یک باکس مستصیلی شکل که روی زمین قرار دارد متصل میشود و قسمت انتهایی لوله به موتور موجود در باکس وصل شده است موتور راهبند از قدرت بسیار بالایی برخوردار است تا بتواند وزن میله را تحمل کند و توانایی هزاران هزار بار جابجایی آنرا داشته باشد و موجب خرابی نشود.

با توجه به ضخامت بالای صفحه متحرک این نوع راهبند، نیروی های ناشی برخوردهای شدید را  به خوبی تحمل می کند. بنابراین می توان از آن در ورودی مراکز حساس نظامی و سیاسی به منظور جلوگیری از وقوع عملیات خرابکارانه و تروریستی استفاده نمود.این راهبند ها با کار بری کاملاً امنیتی صد در صد بازدارنده با قابلیت انهدام خوروهای سبک و سنگین طراحی شده است این راهبند در مراکز نظامی ، تجاری اداری ،مسکونی با حساسیت امنیتی کاربرد دارد.راهبند بلوکر شار با ارتفاع متوسط بین 50 الی 85 سانتی متر و عرض های مختلف تا شش متر ارائه می گردد .

 

راهبند اتوماتیک با کیفیت
 

در شب و یا هنگامی که دیگر در محیط شما تردد صورت نمی‌گیرد و مکان تعطیل شده است راهبند اتوماتیک با کیفیت  قفل می‌شود و نمی‌توان آن را جابجا کرد در این مواقع راهبند به عنوان یک سد محکم عمل می‌کند و از ورود افراد جلوگیری می‌کند و سارقی که قصد سرقت از مجموعه شما را دارند با دیدن این سد محکم و غیر قابل جابجایی از هدف خود منصرف خواهند شد.بسته به  محلی که قرار است از آن محافظت شود باید راهبند مورد نیاز خود را تهیه کنید به طور مثال اگر یک مجتمع مسکونی عادی هستید می‌توانید از راهبندهای ساده مانند راهبند اتومات و بوم دار استفاده کنید، این گونه راهبند ها متشکل از یک پایه فلزی و بوم با عرض های متنوع می باشند که در حالت بسته به صورت افقی جلوی راه را می‌گیرند و به حالت عمودی باز می شوند واکثرا جنس بوم ها از آلومینیوم می باشد.

اما پس از مدتی  اطلاعات پلاک اتوموبیل شما , توسط دوربین مدار بسته ثبت شده , و راهبند اتوماتیک با کیفیت شما را جزو افراد مجاز قرار میدهد,  بدین صورت راهبند به صورت اتوماتیک برای شما باز خواهد شد.و دتکتور نام سنسوری است که از آن برای تشخیص تغییر میدان مغناطیسی استفاده می شود. لوپ دتکتور به تنهایی قابل استفاده نیست و برای بهره مندی از آن باید یک رشته سیم که به صورت حلقه قرار داده شده است را به سنسور متصل نمود.

راه بندهای امروزی به یک باکس مستصیلی شکل که روی زمین قرار دارد متصل میشود و قسمت انتهایی لوله به موتور موجود در باکس وصل شده است موتور راهبند از قدرت بسیار بالایی برخوردار است تا بتواند وزن میله را تحمل کند و توانایی هزاران هزار بار جابجایی آنرا داشته باشد و موجب خرابی نشود.

با توجه به ضخامت بالای صفحه متحرک این نوع راهبند، نیروی های ناشی برخوردهای شدید را  به خوبی تحمل می کند. بنابراین می توان از آن در ورودی مراکز حساس نظامی و سیاسی به منظور جلوگیری از وقوع عملیات خرابکارانه و تروریستی استفاده نمود.این راهبند ها با کار بری کاملاً امنیتی صد در صد بازدارنده با قابلیت انهدام خوروهای سبک و سنگین طراحی شده است این راهبند در مراکز نظامی ، تجاری اداری ،مسکونی با حساسیت امنیتی کاربرد دارد.راهبند اتوماتیک با کیفیت بلوکر شار با ارتفاع متوسط بین 50 الی 85 سانتی متر و عرض های مختلف تا شش متر ارائه می گردد .


راهبند اتوماتیک

مزیت بزرگ راهبند اتوماتیک این است که نیازی به اتصال آنها به سیستم الکتریکی نیست. این بدان معناست که می توان از آنها انعطاف پذیر استفاده کرد و خصوصاً برای استفاده موقت مفید است. به عنوان مثال ، در بسته شدن موقت جاده یا در رویدادی که به کنترل کننده ترافیک نیاز است. با افزایش طول عمر مانع ، نصب راهبند اتوماتیک کارآمدتر و مقرون به صرفه است.

راهبند برقی

همچنین مکانهایی قابل تصور هستند که راهبند برقی ترجیح داده می شود. راهبند برقی باید به برق متصل شوند. یک مزیت عمده این روش نظارت بر زمین مجهز بودن این سد به سنسورهای تشخیص سونار ، یک سیستم کنترل دسترسی خودکار است. محصولات Geran Access همه موارد را در سایت نصب می کند. با دانش برنامه نویسی خود می توانیم با هر سیستمی برای کنترل دسترسی ارتباط برقرار کنیم. هنوز نرم افزار کنترل دسترسی ندارید؟ ما می توانیم این را برای شما نیز ترتیب دهیم!

راهبند برقی اتوماتیک

علاوه بر راهبند، انواع مختلفی از گیت های (سیار) مانند خطوط دسترسی ، نشانگرهای صورتحساب یا تورنیک نیز وجود دارد که هرکدام مزایای خاص خود را دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد دروازه های ما به اینجا مراجعه کنید.بنابراین باید ابتدا لیمیت سوییچ ها را تنظیم نموده و مجددا راهبند را راه اندازی نمود.به همین علت برای رفع این مشکل باید ابتدا موقعیت برخورد الاکلنگی به استاپ مکانیکی را تنظیم نمود و همچنین لیمیت سوییچ های تعیین کننده حرکت آهسته را تنظیم کرد تا پیش از زسیدن میله به انتهای بازه حرکت، سرعت میله آهسته شده و در نهایت موتور در موقعیت صحیح خاموش شود. انجام این تنظیمات باید با دقت و حوصله کامل و توسط تکنسین آشنا به اصول راه انداز راهبند انجام شود.

در شب و یا هنگامی که دیگر در محیط شما تردد صورت نمی‌گیرد و مکان تعطیل شده است راهبنو قفل می‌شود و نمی‌توان آن را جابجا کرد در این مواقع راهبند به عنوان یک سد محکم عمل می‌کند و از ورود افراد جلوگیری می‌کند و سارقی که قصد سرقت از مجموعه شما را دارند با دیدن این سد محکم و غیر قابل جابجایی از هدف خود منصرف خواهند شد

همچنین می‌توان برای راهبند خود از سیستم پلاک خوان استفاده نمایید که کاربر پشت بوم راهبند توقف می‌کند دوربین از پلاک ماشین عکس می گیرد و وارد سیستم می شود اگر پلاک او جز افراد مجاز  باشد توسط سیستم تایید می‌شود و راهبند اتومات باز می‌شود. راهبندها انواع مختلفی دارند به صورت بومی با عرض های مختلف، زنجیری، ستونی ،نیزه ای و  غیره، که شما با توجه به محل نصب و نوع  نیاز خود از آنها استفاده می کنید.

وقتی در مورد ورودی و خروجی خودکار صحبت می کنیم اولین تصویری که به ذهن خطور می کند راهبند است - اما در حقیقت موانع اتوماتیک اغلب مناسب ترین راه حل ها برای تنظیم ایمن و کنترل دسترسی به ترافیک ، حتی در مناطقی با میزان ترافیک مناسب هستند. برنامه معمول ساختمانهای عمومی ، مناطق مسکونی خصوصی یا هر سازه ای است که برای جلوگیری از ورود وسایل نقلیه افراد غیر مجاز نیاز است.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که یک راهبند کنترل دسترسی خودکار همچنین می تواند پنج درصد ارزش خانه شما را در بازار املاک و مستغلات اضافه کند که فروش خانه را تسریع می کند. برای هر کسی که یک برنامه موفقیت آمیز امنیت راهبند را در سازمان یا کارخانه اجرا می کند ، مطمئناً جلوی حوادث پرهزینه و آسیب های زیست محیطی را در ساختمان می گیرید.
راهبند اتوماتیک ، بولارد ها و سیستم های پارکینگ

راهبند اتوماتیک ایکاروس مجموعه کاملی از موانع خودکار را شامل می شود ، شامل مدل های استفاده تجاری با سرعت بالا و فشرده. همچنین یک سیستم باتری پشتیبان با راهبند اتوماتیک برای مدلهای ولتاژ پایین سری ICARUS در دسترس است. اگرچه می توان از موانع خودکار ICARUS به عنوان راهبند امنیتی استفاده کرد ، اما راه حل پیشنهادی برای محافظت از مناطق شهری ، املاک خصوصی یا ساختمانهای عمومی در برابر تروریسم یا بازدیدکنندگان ناخواسته با راهبند اتوماتیک CENTURION ، مجموعه نهایی بولد های اتوماتیک با امنیت بالا QUIKO ارائه می شود.

در حال حاضر دروازه های سد اتوماتیک برای دستیابی به دسترسی ایمن و معتبر ، نیاز به ساعت در مناطق مسکونی و پارکینگ دارند. وسایل نقلیه دسترسی بهراهبند ورود و خروج توسط راهبند اتوماتیک و وسایل پارکینگ اتوماتیک کنترل می شوند. راهبند اتوماتیک یک راه حل مدرن و موثر برای پارکینگ و مدیریت منطقه است.

بولارد اتوماتیک CENTURION نشان دهنده راهبند نهایی امنیت است. هر یک از ستون های در حال افزایش ما طراحی شده و آزمایش شده است تا در برابر نیروهای ضربه بالا مقاومت کند و در همه شرایط محیطی هموار و در عین حال قابل اطمینان کار کند. آنها همچنین به عنوان تیرهای افزایش امنیت شناخته می شوند و کاربرد آنها شامل مناطق پرتردد است که در آن فرکانس استقرار و جمع کردن بولارد بیشتر است.

سیستم پارک اتوماتیک. PARKY یک راه حل کامل و حرفه ای برای مدیریت پارکینگ است: تجهیزات ارائه شده شامل پرداخت خودکار با ایستگاه های ورود و خروج خودکار ، تنها برخی از صدها پیکربندی ممکن است که می توانید با QUIKO برای ایجاد سیستم پارکینگ خود داشته باشید.

یعنی هنگام پایین امدن  اهرم فنر کشیده میشود تا از انرژی پتانسیل ذخیره شده در فنر هنگام بالا امدن اهرم استفاده شود و فشار کمتری به موتور اعمال شود.
مهمترین نکته در مورد محل فنداسیون در نظر گرفتن محل تردد عابر پیاده می باشد. توضیح اینکه اگر عابر پیاده از بیرون اتاق نگهبانی تردد می کند محل نصب دستگاه باید در موقعیتی باشد که عابر پیاده از پشت دستگاه تردد کند نه از سمت نوک تیرک تا احتمال برخورد تیرک با او به حداقل ممکن برسد.

همانطور که از نام آن مشخص است، یک وسیله امنیتی برای بستن ورودی و خروجی مکان های مختلف می باشد که برای حفاظت از امنیت و کنترل ترافیک مورد استفاده قرار می‌گیرد،  راهبندها را می‌توان از بتن، فولاد ضدزنگ، پلاستیک و یا مواد آهنی ساخت و در اندازه‌های مختلف ارائه داد. از لحاظ قیمت نیز متفاوت هستند. در بیشتر موارد میزان نیاز امنیتی شما نوع راهبندی را که نصب خواهید کرد  تعیین می‌کند.

به طور مثال در جایی که سقف دار هستند نمی توانید راهبند بومی ساده استفاده کنید. بسته به ارتفاع سقف باید از راهبند های تاشو استفاده شود و یا اگر ماشینهای سنگین با ارتفاع بالا در محدوده شما تردد دارند از گونه هایی که ۱۸۰ درجه باز می شوند باید استفاده کنید.

اگر ورودی این مکان‌ها حفاظت نشود هر فردی به راحتی می‌تواند وارد این محل شود که هم ازدحام ماشین ها موجب ترافیک و به هم ریختن اوضاع می‌شود و هم از نظر ایمنی بسیار خطرناک است، زیرا ممکن است افراد غیرمجاز و سودجو وارد شده باشند. به همین دلیل وجود یک سد مانع محکم مانند راهبند، تردد ها را محدود می‌کند و فقط افراد مجاز می توانند وارد محوطه شود.
یافتن راه خود برای انتخاب مدل خوب
یافتن راهبند اتوماتیک

بعد از این مقدمه مختصر ، ما به اصل موضوع پی خواهیم برد و به شما کمک می کنیم مواردی را که باید در نظر بگیرید برای انتخاب مدل مناسب خود شناسایی کنید.گزینه های مختلف زیادی در دسترس است و تصمیم شما اساساً به دو عامل بستگی دارد: شدت ترافیک و انواع کاربر.

برای مناطقی که دسترسی چند کاربر دارند ، معمولاً انتخاب راهبند ولتاژ پایین که امکان باز و بسته شدن مکرر و سریع را فراهم می کند ، ترجیح داده می شود.برای مناطق مسکونی ، حرکت وسایل نقلیه با استفاده از انواع کنترل از راه دور ، نشان ها و فرستنده ها سریع و راحت انجام می شود.

با استفاده از این راه حل ها ، ساکنان و کاربران مجاز می توانند باز و بسته شدن راهبند را از راحتی ماشین خود فعال کنند.

روش دیگری که به طور معمول برای مراکز ورزشی یا مجموعه های هتل ها استفاده می شود ، ورود به سیستم با درج رمز یا کارت مغناطیسی است که با همان اصول نمونه قبلی کار می کند.

با وجود مناطق پرترافیک ، عبور وسایل نقلیه با استفاده از سیستم های حلقه مغناطیسی سرعت می گیرد. وقتی وسیله نقلیه از روی ردیابی که روی سطح جاده قرار دارد عبور می کند ،راهبند  اتوماتیک برای عبور از آن بلند می شود و بلافاصله بسته می شود.

بسته به سطح امنیتی مورد نیاز ، از کارت مغناطیسی یا خواننده فرکانس رادیویی می توان در کنار سیستم های کد دار با صفحه کلیدهای ویژه استفاده کرد که بطور ویژه برای محافظت در برابر دستکاری تقویت شده اند.

همه این سیستم ها همچنین می توانند از یک مرکز کنترل واحد متصل شده و کنترل شوند و از این طریق سطح امنیتی بالاتری نیز ارائه می دهند. در این رابطه لازم به یادآوری است که کارت کنترل  نوآورانه برای اتصال به تمام سیستم های domotic تنظیم شده است.

بنابراین در هنگام خرید راهبند اتوماتیک از برندهای سابقه دار خرید کنید تا به مشکل نخورید.
به لوازم جانبی راهبند توجه کنید این که در پک راهبند چشمی ایمنی وجود دارد یا خیر و تعداد ریموت ها و کلید دستی را بافروشنده چک کنید.بعضی از راهبند های ایتالیایی در دوحالت نیم ست و تمام ست فروخته می شوند که تمام ست میتواند شامل قاب بدنه،پایه بوم،و چشمی ایمنی باشد.

راهبندها در شکل های مختلفی در بازار وجود دارد که بر اساس نیاز خریداری میشود مثلا برای مکانهایی که طول درب ورودی بلند است راهبندهای بلند و دراز خریداری میشود و یا در مکانهایی که ورودی کوچکی دارند از راهبند های کوتاه استفاده میشود.و یا اگر ورودی ساختمان خیلی عریض و پهن باشد بایستی از دو عدد راهبند استفاده کرد که یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست نصب میشود و همزمان با یکدیگر توسط یک ریموت کنترل میشوند و بالا میروند.

تمام تجهیزات مکانیکی راهبند ستونی در داخل استوانه محرک قرار دارد. این استوانه محرک نیز در داخل زمین قرار دارد. اطراف تجهیزات راهبند ستونی قرار داده شده در داخل زمین بتن می ریزند. هرچه بتن به کار برده شده در نصب راهبند ستونی از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، راهبند ستونی در مقابل ضربه مقاوم تر خواهد بود.

راهبند رهام تک مناسب پارک های کامیون ، انبارها ، انبارهای حمل بار ، پل های جاده ای و ریلی است. کار با آن ساده ، در برابر شدت جریان ترافیک ، سایت و شرایط آب و هوایی مقاومت می کند.

راهبند رهام تک که قادر به دهانه دهانه تا 9 متر است ، یک واحد سخت و بادوام است که با استفاده از یک موتور محرکه قدرتمند و جعبه دنده کار می کند ، که اینورتر است و در محفظه فولاد / فایبرگلاس قرار دارد.

کار با منبع تغذیه تک فاز انجام می شود. راهبند رهام تک محکم آلومینیوم می تواند دارای یک پرده با طول عمر بالا و سبک وزن نیمه یا تمام عرض PVC باشد.

این راهبند بازوی اتوماتیک در حال افزایش از طریق یک نقطه امنیتی سرنشین دار یا توسط سرنشین خودرو با استفاده از طیف گسترده ای از سیستم های کنترل دسترسی قابل کنترل است.

کارت مجاورت ، رادیو ، توکن ، صفحه کلید و آی فون همراه با حلقه القایی یا ایمنی فوتوسل و امکانات بستن ، اطمینان حاصل می کند که بازوی مانع هر زمان با فعال شدن به طور روان و کارآمد باز می شود.

هنگام تولید راهبند، نیروی کششی فنر راهبند را به اندازه طول فابریک اهرم مثلا 6 متر تنظیم میکنند،بنابراین اگر زمان نصب، اهرم را بریده و کوتاه کردید باید نیروی کشش فنر را با پیچ تنظیم ان کمتر کنید تا هنگام پایین امدن، حالا که اهرم سبک شده  موتور فشار زیادی را برای غلبه به نیروی فنر تحمل نکند.متاسفانه خیلی از نصابها این مورد را رعایت نمیکنند و باعث استحلاک بالای موتور راهبند میشوند.

در صورت عبور کابلهای هوایی و یا شاخه های درخت از فضای بالای دستگاه و تیرک باید محل فنداسیون تغییر کند و یا اینکه موانع برطرف شوند تا تیرک هنگام عمود شدن با آنها برخورد نکند.
برای نصب چشمی راهبند بهتر است از چشمی رفلکتوری یا همان اینه دار استفاده کنید تا نیازی به کندن زمین و رد کردن سیم برای قسمت فرستنده چشمی نباشد زیرا یک اینه کار بازتاب سیگنال چشمی را انجام میدهد و سیم کشی شما را کاهش میدهد.پمپ روغن به حرکت درآمده و روغن را با فشار بالا از مخزن تخلیه و وارد سیلندر هیدرولیک می نماید.

با ورود و خروج روغن در سیلندر هیدرولیک، پیستون درون آن به سمت بالا و پایین حرکت می کند. انتهای آزاد پیستون به کمک اهرم بندی به شفت خروجی متصل می شود و از سمت دیگر میله راهبند نیز از مرکز دوارن خود به شفت خروجی متصل می گردد.حال اگر یک جسم فلزی در این میدان مغناطیسی قرار گیرد، خطوط میدان مغناطیسی تغییر یافته و در نتیجه جریان عبوری از سیم تغییر می کند.

حال اگر سیم را به صوت حلقه قرار دهیم اثر میدان مغناطیسی تشدید شده و در نتیجه حضور جسم فلزی درون میدان مغناطیسی تغییر جریان بزرگتری ایجاد می کند. وظیفه سنسور لوپ دتکتور تشخیص تغییر ایجاد شده در جریان لوپ، ناشی از قرار گرفتن جسم فلزی در اطراف آن می باشد.انجام این تنظیمات باید با دقت و حوصله کامل و توسط تکنسین آشنا به اصول راه انداز راهبند انجام شود. 
چرا راهبند اتوماتیک
چرا از راهبند اتوماتیک استفاده کنیم

راهبند اتوماتیک یک راه حل مناسب و اقتصادی برای کسانی است که نیاز به تنظیم دسترسی ساده به یک منطقه خاص دارند. امروزه این سیستم یکی از پرکاربردترین سیستم ها برای تنظیم جریان وسایل نقلیه است ، دقیقاً به دلیل کاربرد پذیری آن. به راحتی می توان برای سرویس دهی به ورودی های مجتمع های بزرگ برای استفاده عمومی (بیمارستان ها ، دفاتر بزرگ ، پارکینگ ها ، شرکت ها و ...) یا در ساختمان های ساده تر مانند ساختمان های آپارتمانی نصب کرد.

راهبند اتوماتیک مجموعه ای از ویژگی های عجیب و غریب را ارائه می دهد ، از جمله: سرعت حرکت ، امکان نصب حتی در معابر با محدودیت نور کاهش یافته ، توانایی کار حتی در صورت بارش شدید برف (بر خلاف دروازه) ، سکوت در هنگام درایو و ابعاد کلی کل ساختار را کاهش می دهد. نکته آخر اینکه ، ترکیبی از دو عنصر متضاد نیز امکان کنترل دروازه های بزرگ را فراهم می کند.

بنابراین راهبند اتوماتیک  با کنترل از راه دور ، نوع دیگری از دستگاه را نشان می دهد. یک راه حل جالب ، نه برای فناوری (کنترل از راه دور برای دروازه ها مدتی است که وجود دارد) ، بلکه برای راحتی و تطبیق پذیری: افرادی که از دسترسی ممتاز به سازه برخوردار هستند (مشتریان مهم ، کارکنان اختصاص داده شده به آن ، منظم تأمین کنندگان و غیره) خیلی راحت تر و با صرفه جویی در وقت می توانند از معبر عبور کنند.

 راهبند اتوماتیک باید مکانیزمی برای تنظیم ورودی ها باشد و نه اقدامی برای محافظت از امنیت ، به دلیل محدودیت های ساختاری آشکار تجهیزات. با این حال ، نصب شده برای پشتیبانی از یک نگهبان امنیتی ، باعث افزایش توانایی عملیاتی برای بررسی هویت افرادی می شود که از درب عبور می کنند. به خصوص اگر نصب آن با قرارگیری دوربینی همراه باشد که مستقیماً ناحیه عملکرد راهبند اتوماتیک را ضبط کند.

در رهام تک  ما دانش و مهارت لازم را برای نصب راه حل ایده آل برای نیازهای فردی داریم. با تمام این اوصاف ، ما یک سرویس کمک مداوم را برای اطمینان از کارایی مداوم میله راهبند اتوماتیک ترکیب می کنیم.
راهبند بازویی چگونه کار می کند؟

سیستم مدیریت پارکینگ اتومبیل تقریباً در همه مکان ها یک مشکل است. از وسایل ایمنی خودرو برای دستیابی به ایمنی در مدیریت پارکینگ خودرو استفاده می شود. راهبند بازویی  همچنین به عنوان مانع درب شناخته می شود که قطبی را حمل می کند که به یک نقطه انتهایی در یک رونق عمودی آویزان است که با فاصله ای جبران می شود. این رونق با استفاده از یک موتور دنده ای صعود و نزولی می کند که مراحل تدریجی را تضمین می کند و علاوه بر این قطب برای حمایت از توزیع وزن برابر بالاترین وزن است.

راهبند بازویی اولین راه حل های امنیتی فیزیکی هستند که برای کنترل ورود یا تردد وسایل نقلیه به صورت خصوصی مانند مکانهای مسکونی و عمومی مانند دفاتر استفاده می شوند. راهبند بازویی اتوماتیک معمولاً در مناطق پارکینگ ساخت و سازهای متعدد داخلی مانند هتل ها ، سوپرمارکت ها و زیرساخت های صنعتی استفاده می شود. راهبند بازویی در غرفه های عوارض نیز کاربرد دارند. جایی که از راهبند بازویی مخصوص بازار بزرگراه ها استفاده می شود.

از آنجایی که بوم گیت های اتوماتیک گزینه ای مقرون به صرفه و به نوعی بسیار راحت نسبت به نرده ها و درب های سنتی ارائه می دهند ، در پروژه های زیربنایی مدرن بوم گیت ها بسیار مورد توجه هستند. پیاده سازی فناوری پیشرفته ، به تدریج باعث افزایش کارایی بوم گیت در ارائه راه حل های دسترسی همه جانبه به پارکینگ شده است.


همه چیز درباره راهبند بازویی

تقریباً در تمام راهبند بازویی اتوماتیک حلقه های القایی برای ایمنی عملکرد مانع گنجانیده شده است. مدارهای ایمنی سیستم کنترل به حلقه های آغازین زمین متصل می شوند ، که در سطح دنباله قرار دارند. استفاده از حلقه های آغازین به این معنی است که هنگام حضور خودرو در منطقه عبور ، بازوی سد به طور ناگهانی پایین نمی آید. بازوی مرتب شده هنگام عبور ماشین از زیر بازوی مانع پایین می آید ، به طور خودکار دوباره به حالت باز خود باز می گردد.

 
به ورودی خود محافظت کنید

افزودن یک درگاه امنیتی اتوماتیک می تواند در هزینه های شرکت های بیمه صرفه جویی کند که شما را برای محافظت بیشتر می کند. تجزیه و تحلیل نشان می دهد که یک درگاه امنیتی کنترل دسترسی خودکار همچنین می تواند پنج درصد ارزش خانه شما را در بازار املاک و مستغلات اضافه کند که فروش خانه را تسریع می کند. برای هر کسی که یک برنامه موفقیت آمیز امنیت درب را در سازمان یا کارخانه اجرا می کند ، مطمئناً جلوی حوادث پرهزینه و آسیب های زیست محیطی را در ساختمان می گیرید.

   
افزایش ایمنی

هرگز از تماس با تولیدکنندگان راهبند بازویی برای کار خود دریغ نکنید ، این کار بسیار بهتر از سایر خدمات است. یک درگاه امنیتی اعضای خانواده ، مشاغل و دارایی شما را با ایمنی ، امنیت و آسایش حفظ می کند. دروازه پارک اتومبیل اتومبیل وسیله ای موفق است که دارای خواص مفیدی است از جمله اینکه از دسترسی غیر مجاز وسایل نقلیه به یک ملک خاص جلوگیری می کند.

    بهترین گزینه برای کنترل ترافیک

بلوک های ترافیکی می تواند یک مشکل مهم برای عبور از سراسر جهان باشد. بلوک های راهبند بازویی از رونق ، شما را از مدیریت ایمنی ، فشار بیش از حد به ذهن انسان و از دست دادن وقت آزاد می کند. مانع خیابان با یک مولد سیگنال رایانه ای میزان ترافیک شما را متعادل می کند. شرکت های فناوری اطلاعات و سایر راه حل های تجاری به درب و موانع برنامه ریزی شده وابسته هستند.
خرید از رهام تک