راهبند

 

انواع راهبند اتوماتیک


راهبند وسیله ای است که برای کنترل عبور و مرور خودروها و جلوگیری از ورود خودروهای غیر مجاز به داخل مجموعه ها یی مانند بیمارستانها،ادارات،شرکت ها،مجتمع های مسکونی،پارکینگ ها و... استفاده میشود.امروزه راهبندها بصورت اتوماتیک عمل میکنند و دیگر مانند گذشته از راهبندهای دستی استفاده نمیشود.

راهبندها به شکل های مختلفی بنابر نوع نیاز مجموعه ها وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم.روش کار راهبندهای اتوماتیک غالبا بصورت استفاده از ریموت کنترل و کلید دستی است اما در راهبندهای جدید و بروز میتوان از سیستم های RFID وریدرهای برد بلند نیز استفاده کرد.


راهبند اهرمی(میله ای)

 

راهبند اهرمی دارای یک میله از جنس آلومینیوم و سبک است که به اندازه های مختلف وجود دارد و برای مسدود کردن مسیر به صورت افقی و عمودی بالا پایین میرود.این اهرم توسط یک موتور محرک که الکترومتور ویا هیدرولیک است و یک گیربکس حرکت خود را انجام میدهد. راهبندهای اهرمی به نسبت انواع دیگر راهبندها بیشتر مورداستفاده قرار میگیرند طول میله این راهبندها معمولا ۴تا ۸متر متغییر هستند.

راهبند اهرمی
 
برای مکانهایی که مسقف هستند معمولا از بازوهای تاشونده استفاده میشود که به صورت ۹۰درجه و ۱۸۰درجه هستند. در راهبندهای میله ای برای حفظ تعادل و کمک به موتور از فنر استفاده میشود همچنین بر روی میله یا بوم برخی از انواع این نوع راهبندها از LED برای وضوح بیشتر در تاریکی شب استفاده میشود.


راهبند ستونی (بولارد)

راهبند ستونی، استوانه ای فلزی و محکم است که توسط فنداسیون در داخل زمین قرار میگیرد و به هنگام فرمان توسط موتور الکتریکی داخل زمین بالا پایین میرود .برای بستن مسیر مجموعه هایی که نیاز به برقراری امنیت بالایی دارند معمولا از راهبندهای ستونی استفاده میشود و با توجه به عرض مسیر از دو یا چند ستون استفاده میشود.
راهبند ستونی

به این نوع راهبندها بولارد نیز گفته میشود و قیمت آنها نسبت به دیگر انواع راهبند بسیار بالاتر است برای تردد ها بالا معمولا از موتور هیدرولیک دراین نوع راهبند استفاده میشود به این نوع راهبندها ضد تروریست هم گفته میشود.


راهبند نیزه ای

راهبند های نیزه ای یک تکنولوژی نو ظهور در حوضه راهبند های وسایل نقلیه است . این راهبند ها برای منهدم کردم لاستیک های وسایل نقلیه استفاده میشوند و از این رو از این راه بند در جاده های با امنیت بالا یا در ورودی مناطق نظامی استفاده میشود.راهبند نیزه ای در ابعاد و مقاومت های مختلف قابل طراحی و تولید است.این سیستم میتواند لاستیک یک خودرو سواری را از بین برده و یا به غلطک های یک تانک جنگی آسیب بزند و آن را زمین گیر کند.

سره نیزه ها از جنس فولاد آب دیده بوده و با ارتفاع 10 تا 40 سانتی متر موجود است.این راه بند با توجه به نیاز و محل قرار گیری میتواند عرض طول و یا حتی ارتفاع متفاوتی داشته باشد.

همچنین به دلیل اینکه راهبند نیزه ای در داخل زمین قرار دارد و بایستی در فصول سرد و همچنین مناطق سردسیر با همان سرعت عمل کند، این نکته را در راهبند نیزه ای دارای اهمیت می کند از این رو راهبند نیزه ای تا دمای منفی 35 درجه نیز با همان سرعت عمل می کند. به عبارتی قدرت راهبند نیزه ای به گونه ای است که قادر به شکستن یخ زدگی می باشد.

 
راهبند نیزه ای

راهبند صفحه ای

این نوع از راهبندها شامل یک صفحه فولادی ضخیم می باشند که درون فنداسیون مخصوص به خود در داخل زمین کار گذاشته می شوند. هنگامی که بخواهید مسیر عبور را مسدود نمایید، یک سیستم محرک هیدرولیک و یا الکترومکانیک صفحه را به سمت بالا حرکت داده تا به صورت مانع در برابر عبور وسایل نقلیه قرار بگیرد و کل مسیر رعبور را ببندد.با توجه به ضخامت بالای صفحه متحرک این نوع راهبند، نیروی های ناشی برخوردهای شدید را  به خوبی تحمل می کند. بنابراین می توان از آن در ورودی مراکز حساس نظامی و سیاسی به منظور جلوگیری از وقوع عملیات خرابکارانه و تروریستی استفاده نمود.


راهبند صفحه ای

 

 

تفاوت راهبند هیدرولیک و الکترومکانیک


راهبند هیدرولیک


راهبندهای هیدرولیک به علت استهلاک مکانیکی کمتر نسبت به راهبندهای الکترومکانیک، برای محل های پرتردد مناسب تر می باشند. راه بندهای هیدرولیک را براساس ولتاژ تغذیه موتور می توان به دو گروه ۲۴ ولت و ۲۲۰ ولت تقسیم نمود. مزیت عمده مدل ۲۴ ولت قابلیت افزودن باتری پشتیبان برای استفاده از راه بند در هنگام قطع برق می باشد.

سیستم محرک در این راهنبدها شامل یک موتور الکتریکی، پمپ روغن، محفظه روغن و سیلندر هیدرولیک می باشد. با روشن شدن موتور، پمپ روغن به حرکت درآمده و روغن را با فشار بالا از مخزن تخلیه و وارد سیلندر هیدرولیک می نماید. با ورود و خروج روغن در سیلندر هیدرولیک، پیستون درون آن به سمت بالا و پایین حرکت می کند. انتهای آزاد پیستون به کمک اهرم بندی به شفت خروجی متصل می شود و از سمت دیگر میله راهبند نیز از مرکز دوارن خود به شفت خروجی متصل می گردد. بدین ترتیب حرکت پیستون درون سیلندر هیدرولیک به میله راهبند منتقل شده و نیروی لازم برای حرکت آن را تامین می کند.راهبند الکترومکانیک

راهبندهای الکترومکانیک دارای یک موتور الکتریکی می باشد. نیروی خروجی شفت موتور وارد یک جعبه دنده (گیربکس) می شود تا از طریق آن نسبت قدرت و سرعت شفت متحرک تنظیم شود. مرکز دوران میله راهبند دارای یک سوراخ دندار بوده که بر روی شفت خروجی جعبه دنده متصل می شود. از این طریق زنجیره انتقال قدرت کامل شده و نیروی محرک موتور به میله راهبند منتقل می شود.

نحوه ی حرکت راهبند های الکترو مکانیک به این گونه می باشد که نسبت قدرت و سرعت شفت موتور از طریق وارد شدن نیروی خروجی شفت موتور وارد یک جعبه دنده یا همان گیربکس تنظیم می شود و مرکز دوران میله ی راهبند که دارای یک سوراخ دندانه دار هست به شفت خروجی جعبه دنده متصل می شود . بنابرین زنجیر انتقال قدرت کامل می شود و نیروی محرک موتور به میله ی راهبند منتقل می شود . 


 


امنیت راهبند ستونی

 
چگونه راهبند های ستونی می توانند امنیت ساختمان‌ها و اطراف آن را تامین کنند؟!

یکی از انواع راهبند ها موانع ستونی هستند که باعث ایجاد امنیت در فضای مورد استفاده می شوند، انواع مختلفی از این نوع راهبند ستونی بر اساس اندازه، طرح،جنس وجود دارد که مشهورترین آنها قوطی های استیل ضد زنگ است که علاوه بر یک مانع امنیتی برای عابرین پیاده باعث کنترل ترافیک می شود. برای حفاظت از تجارت گزینه‌های مختلفی در دسترس است که برای انتخاب بهترین موقعیت باید درک کاملی از تفاوت بین موانع امنیتی داشته باشیم و متناسب به نیاز و محل نصب بهترین گزینه را انتخاب کنید.

راهبندهای ستونی هیچ محدودیت تردد برای عابرین پیاده پیاده ندارند و به راحتی و آزادانه می توانند از هر کجا بخواهند حرکت کنند. اما در مدل های نرده ای و  بلوکی، اگر هنگام نصب محلی برای تردد عابرین گذاشته نشود باعث هرج و مرج و ترافیک می شود. راهبند ها چگونه امنیت را حفظ می‌کنند؟! محدود کردن ورود غیرمجاز اصلی ترین کانون توجه امنیتی است که این امر باعث ایجاد بازدارندگی می‌شود و امنیت موثری را در محیط اطراف ایجاد می‌کند.

راهبند های ستونی در اطراف ساختمان ها باعث می‌شود از برخورد اتومبیل به صورت عمد یا چه تصادفی به ساختمان ها جلوگیری شود که این امر خود باعث امنیت عابرین پیاده و کودکان اطراف ساختمان می‌شود که هیچ اتومبیلی نمی‌تواند وارد محدوده پیاده رو شود. 

 راهبند اتوماتیک بوم دار چیست؟


راهبند اتوماتیک بوم ، همچنین به عنوان دروازه بوم شناخته می شود ، بخشی از صنعت توزین است و عموماً در شرکت های دارای ترازو استفاده می شود. محبوب ترین خدمات این تجهیزات در پارکینگ ، ورودی های مشاغل خصوصی ، مناطق مسکونی و بزرگراه های عوارضی است. راهبند اتوماتیک بوم اغلب برای مسدود کردن دسترسی وسیله نقلیه یا عابر پیاده از طریق یک نقطه کنترل شده در فضاهای خصوصی و عمومی یا گاهی در منطقه ساختمانی استفاده می شود.

سه نوع راهبند اتوماتیک وجود دارد که Camaweigh ارائه می دهد: یک سد بازوی مستقیم ، سد تاشو و یک دروازه حصار حصار. تفاوت بین این سه نوع تجهیزات در حالت استفاده از آن است: دستی یا اتوماتیک. آنها همچنین ساده ترین تا پیشرفته ترین ویژگی ها را دارند. بنابراین ، قیمت راهبند اتوماتیک با قطعات و لوازم جانبی پیچیده آن تعیین می شود.

Boom gate اغلب در فرایند ردیابی و کنترل جریان ترافیک استفاده می شود.
حصار اتوماتیک حصار با برچسب های بازتابنده در حال راهبند اتوماتیک برای فروش

دروازه حصار حصار با برچسب بازتابنده نارنجی در راهبند  و درب نارنجی. از جمله ویژگی های آن می توان به عملکرد خودکار یا کنترل رادیویی و دو بوم بازوی محافظ نرده سفید اشاره کرد.
ویژگی های راهبند  Boom:

    طول بازوی راهبند اتوماتیک بوم سفارشی: 2 تا 6 متر
    رونق لوله ای یا دایره ای یا مربعی شکل
    جهت بازوی بوم: چپ ، راست یا یک طرفه
    زمان باز و بسته: سفارشی یا بین 0.6 تا 5 ثانیه.
    جنس: آلیاژ آلومینیوم و تیر فولادی برای دوام و قابلیت تحمل نیروهای ضربه ای قوی
    عملکرد ساده برای حفظ ایمنی و جریان ترافیک سنگین
    هزینه نگهداری پایین به دلیل ویژگی های ضد آب ، اتوماتیک و ضد خرد شدن آن
    مانع تاشو راهبند اتوماتیک دروازه حصار: انعطاف پذیر و با پوشش افقی
    ویژگی های اضافی: استفاده از کارت های NFC برای کارکردن و مجهز به بسته باتری اضافی یا سازگاری با انرژی خورشیدی در صورت قطع برق
    لوازم جانبی: پرتوهای ایمنی PE ، آشکارسازهای حلقه ، برچسب های منعکس کننده ، آشکارسازهای حلقه ، چراغ های ایمنی چشمک زن و کنترل رادیویی


موارد استفاده از راهبند اتوماتیک:

    معمولاً در تقاطع های هم سطح ، پل های عابر پیاده ، مناطق پارکینگ ، دروازه ها و خروجی های محدود شده واقع شده است
    برای فاصله زیاد عمودی ازراهبند اتوماتیک بوم تاشو و موانع دروازه حصار استفاده کنید
    سد بازوی مستقیم در ساختمان و محل هایی با فاصله عمودی کم اعمال می شود
    برای ایجاد ثبات و جلوگیری از برخورد آن به سقف یا سقف ساختمانها و پارکینگ ها از راهبند اتوماتیک تاشو استفاده کنید.
    هنگام بارگیری وسایل نقلیه بر روی سکوی توزین ،راهبند اتوماتیک راحت و کارآمد هستند


انواع راهبند اتوماتیک:

رهام تک انواع زیر را برای مانع رونق ارائه می دهد:

    راهبند اتوماتیک بازوی راست
   راهبند اتوماتیک تاشو
    دروازه حصار حصار

در فروش ، راهبند اتوماتیک بازوی مستقیم با بازوی بلند و برچسب های بازتابنده نارنجی خریداری کنید

راهبند اتوماتیک بازوی مستقیم با 3 متر بازوی سفید رنگ و برچسب های بازتابنده نارنجی. در و قفسه به رنگ زرد. یک سیستم جداگانه برای کارت های NFC برای ساکنان یک ساختمان خصوصی در نظر بگیرید و به طور خودکار کار کنید.
کدام کشورها به طور عمده راهبند اتوماتیک تولید می کنند؟

چین ، هند و ایالات متحده تولیدکنندگان اصلی راهبند اتوماتیک بوم گیت هستند.

مصرف درهای راهبند اتوماتیک به طور چشمگیری در سراسر جهان افزایش یافته است زیرا کشورها در حال توسعه پارکینگ های بیشتر ، مراکز خرید ، هتل ها و سایر فضاهای عمومی و خصوصی هستند. بنابراین ، تقاضای بالای راهبند اتوماتیک.


میانگین قیمت Boom Barrier چقدر است؟

در مورد قیمت گذاری ترازوها و لوازم جانبی ، ما تمام انرژی خود را برای تحقیق در مورد همه مارک ها و انواع راهبند اتوماتیک صرف می کنیم. هدف ما یافتن تجهیزات مقرون به صرفه با بهترین مشخصات ، با مناسب ترین قیمت و با مواد با کیفیت بالا است.


فناوری راهبند

فناوری ANPR Barrier در راهبند چیست؟


این احتمال وجود دارد که در گذشته با فناوری ANPR Barrier برخورد کرده باشید، اما احتمالاً حتی به آن فکر نکرده اید. ANPR اغلب در پارکینگ ها و سایر محیط های کنترل شده استفاده می شود.

راهبند ANPR اغلب بخشی از یک سیستم مدیریت پارکینگ گسترده‌تر را تشکیل می‌دهند که می‌تواند در محدوده‌ای از مکان‌ها مستقر شود، اما محبوب‌ترین آنها در پارکینگ‌های مدرن‌تر است.در این مقاله، ANPR برای راهبند، این فناوری چیست، چگونه کار می کند و مزایای آن را بررسی خواهیم کرد. امیدواریم تا پایان مقاله، تصور بهتری از نحوه اجرای آن داشته باشید.


به طور خلاصه این راهنما به موارد زیر خواهد پرداخت:

    ANPR برای مبانی راهبند
    ویژگی های ANPR برای راهبند
    نحوه کار ANPR برای راهبند
    مزایای ANPR
    صنایعی که می توانند از ANPR برای راهبند استفاده کنند
    خلاصه ANPR


ANPR برای راهبند چیست؟

تشخیص خودکار پلاک شماره (ANPR) نوعی سیستم امنیتی و مدیریتی است که دقیقاً همان کاری را که در نام ذکر شده انجام می دهد، صفحات را اسکن می کند و آنها را در پایگاه داده بررسی می کند.

آنها چند کار متفاوت دارند که بسته به اینکه چگونه و توسط چه کسی استفاده می شوند، می توانند انجام دهند و متفاوت کار کنند. شباهت عمده توانایی ایجاد یک راهبند فیزیکی است که دسترسی غیرمجاز به یک منطقه را محدود می کند.
ANPR for Barriers دسترسی وسیله نقلیه به یک مکان را کنترل می کند و به سیستمی مرتبط است که می تواند وسایل نقلیه شرکت، بازدیدکنندگان یا پارکینگ پیش پرداخت را از قبل مجوز دهد.

با این گفته، اجازه دهید به عملکردهای اصلی که سیستم های ANPR Barrier انجام می دهند نگاه کنیم:

    داده های پلاک را اسکن کنید و به وسایل نقلیه از پیش مجاز اجازه ورود دهید
    اطلاعات صفحه جدید را برای ذخیره موقت جمع آوری کنید
    در هنگام خروج به‌طور خودکار باز می‌شود که شرایط فراهم باشد (مثلاً پرداخت هزینه پارکینگ)


اجزای کلیدی ANPR برای راهبند

ANPR برای سیستم های مانع کاملاً اساسی است، اما در اینجا یک مرور کلی از آنچه سیستم ها برای کار کردن نیاز دارند، ارائه می شود.

زمان و مکانی برای ANPR وجود دارد، اما درست است که بگوییم اکثر صنایع در صورت داشتن جریان ترافیک می توانند از آن بهره ببرند.

وسایل نقلیه - کاملاً واضح به نظر می رسد، اما بدون عبور حجم بالای وسایل نقلیه از مانع، نیازی به ANPR مانع وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال شما تامین کنندگان یا کارمندانی دارید که در طول شبانه روز می آیند، شما در هر زمانی از روز کنترل دارید.

منطقه کنترل شده - چه این پارکینگ، دفتر مرکزی شرکت شما یا هر مکان دیگری که می خواهید دسترسی به آن را محدود کنید، داشتن منطقه ای که باید ایمن باشید بسیار مهم است. به طور خلاصه، شما به چیزی در آن سوی راهبند نیاز دارید.دوربین ها - روشی که اطلاعات ضبط، مرتبط و ذخیره می شود. دوربین‌های مجاور راهبند، اطلاعات پلاک را در عرض چند ثانیه دریافت می‌کنند تا دسترسی به یک منطقه را اعطا یا رد کنند.


مقایسه ANPR Lumo PDF

راهبند این یک بازدارنده فیزیکی برای افراد یا وسایل نقلیه غیرمجاز است و به شما امکان می دهد یک نقطه دسترسی و خروج کنترل شده داشته باشید. معمولاً حداقل یک ورودی و یک خروجی وجود دارد که دوربین‌ها به سمت بیرون مخالف جهت حرکت هستند.

پایگاه داده - جایی که اطلاعات پلاک نرم افزار مدیریت ذخیره می شود و همه داده ها را می توان کنترل و مدیریت کرد. در این سیستم، می‌توانید ببینید چه کسانی در چه زمان‌هایی وارد و خارج شده‌اند و خودروهای خاصی را از قبل مجوز یا محدود کنید.ANPR برای راهبند چگونه کار می کند؟

سیستم های راهبند ANPR راهی برای محدود کردن و کنترل دسترسی به یک مکان است که به شرکت کنترل پارکینگ خصوصی خود را می دهد. اطلاعات عکاسی جمع‌آوری‌شده توسط سیستم تشخیص خودکار شماره پلاک، داده‌های موقعیت مکانی خودرو را ایجاد می‌کند.داده‌های جمع‌آوری‌شده به پایگاه‌داده اجازه می‌دهد تا از جزئیاتی مانند زمان ورود و خروج وسیله نقلیه، اجازه ورود یا خروج و مُهر زمانی آن‌ها مطلع شود.

به بیان ساده، مراحل به شرح زیر است:

    فناوری ANPR Barrier نصب شده است
    وسایل نقلیه از پیش مجاز برنامه ریزی شده اند (در صورت وجود)
    وسایل نقلیه هنگام نزدیک شدن به راهبند از طریق دوربین اسکن می شوند
    داده ها جمع آوری و روی وسیله نقلیه ذخیره می شود و اگر ورود مجاز باشد، راهبند بلند می شود
    پس از خروج، اگر وسیله نقلیه الزامات را برآورده کرده باشد (مثلاً هزینه پارکینگ را پرداخت کرده باشد)، راهبند به طور خودکار باز می شود.


مزایای ANPR برای راهبند چیست؟

ما بیشتر بر روی جنبه ANPR برای راهبند فناوری تمرکز خواهیم کرد، و مزایای آن را نسبتاً جهانی نگه می‌داریم تا بتوان آنها را برای مشاغل و صنایع متعدد اعمال کرد.

هزینه های کارکنان کمتر
از منظر تجاری، به کارکنان کمتری برای مراقبت از پارکینگ یا مکان خود نیاز خواهید داشت.