به روز رسانی 8 شهریور1401    
 

دستگاه اکسس کنترل


اکسس کنترل چیست


دستگاه اکسس کنترل چیست؟


امروزه برای اینکه رفت وآمد ها بدون استفاده از نیروی انسانی کنترل شود باید از سخت افزار ها ونرم افزارهایی مثل قفل های برقی و کنترل تردد بهره بگیریم.ورود و خروج ها به نحوه های  متفاوتی مورد بررسی قرار می گیرد مثلاً در مترو با بلیط الکترونیکی می توان یک یا چند بار از گیت عبور کرد. در این مورد بدون نیاز به اطلاعات شخص فقط میزان اعتبار بلیط  کاهش می یابد.کنترل تردد یعنی این که چه کسی در چه زمانی، می تواند به یک مکان یا به یک وسیله خاص، دسترسی داشته باشد.

یک سیستم کنترل تردد، تعیین می کند که چه کسانی، مجاز به ورود یا خروج هستند (مجاز به دسترسی)، و برای تشخیص و اجازه ورود و خروج افراد به سازمان ها و مراکز امنیتی خاص استفاده می شود و بوسیله یک فرد و یا یک دستگاه، جلوی درب ورودی انجام می شود. و باعث بالا بردن میزان امنیت و سطح اطمینان در مراکز مختلف می شود.

دستگاه اکسس کنترل بررسی می کند که ورود یا خروج یک فرد مجاز است یا نه، و یا اینکه تنها برای ثبت زمان تردد کارکنان به کار می رود.از این دستگاه میتوان به عنوان محدود کننده آسانسور و اتاق سرور هم استفاده کرد.


 

انواع روش های کنترل تردد در اکسس کنترل ها
 

رمز : عدد یا کدی که توسط سازمان به کاربر داده می شود. برای ورود یا خروج باید رمزی را که قبلا در دستگاه کنترل دسترسی تعریف شده (شناسایی اعتبار)، وارد کنیم، در صورت درست بودن، رمز تایید شده و در باز خواهد شد و در صورت اشتباه بودن، دستگاه، اعلام می کند.

کارت های هوشمند : کارتی که توسط یک سازمان به کاربر داده می شود. این کارتها برای افراد ( کارمندان یا مدیران ) صادر می شود و هنگام ورود در سازمان، کارت را بر روی دستگاه کنترل دسترسی قرار می دهیم، پس از تایید اعتبار، اجازه ورود یا خروج داده می شود و زمان آن نیز ثبت می گردد.

شناسایی چهره : هنگام ورود به ساختمان یا مکان های خاص، تصویر صورت بوسیله دستگاه کنترل دسترسی، اسکن شده و با لیست عکسهای موجود در دستگاه مقایسه می شود، و در صورت شناسایی چهره و تایید، اجازه ورود داده شده و زمان ورود ثبت می شود.

دستگاه تشخیص چهره


اثر انگشت : اثر انگشت کاربر نیز مانند رمز، باید از قبل برای دستگاه تعریف شود و کافی است انگشت مورد نظر، بر روی دستگاه قرار بگیرد، و  دستگاه کنترل دسترسی، پس از مقایسه اثر انگشت، در صورت درست بودن، به فرد اجازه ورود یا خروج خواهد داد و زمان ورود و خروج او را نیز ثبت می کند (مثلا در ادارات)، و در صورت تایید نشدن، هیچ یک از موارد انجام نمی شود.
 

 

عملکرد سیستم کنترل تردد


هنگامی که کاربر کارت و یا رمز ورود را استفاده میکند دستگاه اجازه ورود را بررسی کرده و پس از تایید رله اکسس کنترل را فعال میکند،که توسط این رله برق به قفل برقی روی درب ارسال شده و درب را باز میکند در صورت عدم تایید کاربر، اکسس کنترل بوق ممتد زده و LED آن قرمز میشود،دراین حالت قفل برقی فعال نمیشود.

از اکسس کنترل میتوان برای باز و بسته کردن دربهای شیشه ای و اتوماتیک و فعال کردن
دزدگیر اماکن استفاده کرد.دراین حالت از رله com وNo اکسس کنترل دو رشته سیم به قسمت رادار ویا حالت اضطراری مدار فرمان درب شیشه ای برده و به آن فرمان میدهیم.اکسس کنترل را حتی میتوان بر رو کرکره برقی نیز قرار داد و به آن فرمان داد.

درحالت کلی اکسس کنترل یک رله با سه پایه NO,NC,COM دارد که از این پایه ها برای عبور و جریان قفل های برقی و هم برای فرمان تحریک به مدارهای فرمان میتوان استفاده کرد.


 


 

عملکرد دستگاه اکسس کنترل تشخیص چهره

 


عملکرد دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره


دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره یکی از جدیدترین سیستمهای کنترل تردد امنیتی است که مبتنی بر فناوری بوده و با شناخت ویژگی‌های صورت افراد، کار می‌کند.

یکی از نیازهای ضروری مدیران، نظارت و بررسی وضعیت کاری پرسنل است و یکی از راه‌‌های این نظارت و بررسی، کنترل ساعت ورود و خروج پرسنل سازمان است که یکی از مهم‌ترین فاکتور های محاسبه‌ی حقوق افراد هم به‌شمار می‌رود.دستگاه های تشخیص چهره یکی از انواع سیستم های بیومتریک است که به تازگی جهت شناسایی افراد و کنترل ورود و خروج بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد .

هنگامی که یکی از پرسنل سازمان مقابل دستگاه کنترل تردد قرار بگیرد، دستگاه چهره‌ی او را با یک تحلیل دو یا سه بعدی از نقاط صورتش شناسایی می‌کند. سپس بین الگوی دریافتی و الگوهایی که از پیش برایش تعریف شده تطبیق انجام می‌دهد. اگر این الگوها مطابق باشند، دستگاه هویت کارمند را تایید می کند و ساعت ورود یا خروج او ثبت می‌شود.

 
به چند مورد از دلایل استفاده از این سیستم اشاره میکنیم

۱- سرعت و دقت بالا در شناسایی افراد بر اساس پردازش تصویر چهره کاربران .
۲- این سیستم بدون تماس کاربر با دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد و کاربر رابطه بهتری با این دستگاه برقرار میکندو معایت دستگاه های اثر انگشت را ندارد .
۳- امکان تقلب و اشتباه وجود ندارد .

برای روشن‌تر شدن موضوع، مراحل انجام کار در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره شامل چهار مورد زیر می‌شود:

تصویربرداری اولیه یا اسکن چهره
بررسی تصویر با توجه به الگوهای الگوریتم دستگاه
ذخیره تصویر به عنوان فاکتور تشخیص هویت
گرفتن تصویر جدید و مقایسه با الگوریتم‌های ذخیره شده


مشکلات اکسس کنترل تشخیص چهره چیست؟

بزرگترین نگرانی در مورد سیستم اکسس کنترل با استفاده از تشخیص چهره که بیشتر مردم دارند نگرانی های مربوط به حریم خصوصی است. آنها نمی خواهند تصویری از صورتشان در جایی ذخیره شود. به همین دلیل مهم است که شرکت هایی که از تشخیص چهره استفاده می کنند ، فقط از آن برای ذخیره پروفایل کارمندان ، که به تسهیلات ایمن دسترسی دارند استفاده کنند.  همچنین باید فقط در مکان هایی که نیاز به سیستم های امنیتی سریع دارند ، مورد استفاده قرار گیرد.

 

نصب اکسس کنترل

 


نصب دستگاه اکسس کنترل


کنترل تردد یا همان اکسس کنترل برای کنترل ورود و خروج در اماکن مختلف استفاده میشود و میتوان به طور مختلفی از آنها بهره برد.با توجه به نوع کار واستفاده طریقه نصب آن هم متفاوت میشود.

درادامه این مطلب به طریقه نصب اکسس کنترل بر روی درب های شیشه ای اتوماتیک و دربهایی با قفل برقی اشاره میکنیم.

نصب اکسس کنترل بر روی درب شیشه ای اتوماتیک

این گونه درب ها(اتوماتیک) حتما نیاز به اکسس کنترلی دارد که دارای رله آزاد باشد زیرا این درب ها با ولتاژ 12نمیتوانند کار کنند.
درب های اتوماتیک نیاز به فرمان دارند تا فعال شوند که این کار از طریق همان چسباندن پایه های NOوCOM رله انجام میشود. که ۲رشته سیم از این پایه ها به بخش فرمان درب وصل میشود.

بخش فرمان درب های اتوماتیک قسمتی هست که معمولا چشمی به ان وصل میشود ویا در صورت وجود  کانتور میتوان از آن استفاده کرد،دراین صورت دوسر رله اکسس کنترل را در مدار فرمان درب اتوماتیک به کانتورها وصل کنید که پایه چشمی آن در به آن وصل شده.
در درب هایی که جک پارکینگی دارند و کره برقی ها و انواع درب های دیگر اتوماتیکی در مدار فرمانشان باید دنبال دو کانتور startوcom بگردید و پایه های NOوCOM اکسس کنترل را به آنها وصل کنید تا آن درب فعال شود

 
نصب اکسس کنترل به قفل برقی

دونوع قفل برقی که یکی از نوع مغذی مقابل هست و برای درب های داخلی ساختمان ،و دیگری قفل کله گاوی برای درب پارکینگ و ورودی حیاط ساختمان ،وجود دارد
برای فعال شدن هر دو مدل قفل برقی شما نیاز به ورود مثبت و منفی برق با ولتاژ ۱۲ویا ۲۴ ولت دارید،جهت بسته شدن به دلیل سیم پیچ بودن فرقی نمیکند،پس شما به اکسس کنترل کارتخوان نیاز دارید که به طور مستقیم شخص را شناسایی کرده و ولتاژ ۱۲ ولت بفرستد ویا یک رله آزاد داشته باشد که به واسطه آن مدار بسته شود و ولتاژ را به قفل منتقل کند.

عمده ای از اکسس کنترل ها رله آزاد دارند و در تعداد کمی از آنها فقط جریان خروجی مستقیم وجود دارد،بنابراین در این نوع از کانتور خروجی اکسس کنترل مستقیم دو عدد رشته به قفل وصل میشود که کار را آسان میکند.

در اکسس کنترل با رله آزاد نیاز به منبع تغذیه مانند آداپتور  داریم  که از ان یک رشته مستقیم به یک سر قفل وصل کرده و رشته بعدی را به رلهCOM اکسس کنترل وصل کرده و از رله NOاکسس هم به سر دیگر قفل برقی وصل میکنیم.
در اینجا رله به صورت کلید عمل میکند پایه های NOوCOMدرصورت شناسایی افراد چسبانده و جریان برق را عبور داده و قفل درب را فعال میکند.

 
نکات خرید اکسس کنترل

 

قبل از خرید اکسس کنترل به چه نکاتی باید توجه کنید؟


در نظر بگیرید شما مدیر یک شرکت و یا یک مجموعه مسکونی هستید و میخواهید برای تردد راحت‌تر کاربرانتان و بالا بردن امنیت آنها و یا اطلاعات کاری خود از اکسس کنترل استفاده کنید قبل از اقدام برای خرید کنترل تردد باید چند نکته را برای بهبود در خرید و نصب و بالابردن امنیت در نظر بگیرید.

1) درمرحله اول محیط و درب های خود را ارزیابی کنید اینکه درب های شما از چه جنسی است مانند(  درب شیشه ای، چوبی ،فلزی) شما را در انتخاب قفل برقی مناسب تر راهنمایی می کند و همچنین در نظر داشته باشید درب شما قابلیت این را دارد که سیستم قفل برقی و کنترل تردد را ساپورت کند در صورتی که قابلیت را نداشته باشد شما باید درب  خود را عوض کنید؟

برای کدام از درب ها میخواهید سیستم اکسس کنترل تهیه کنید و یا می خواهید درب شما از دو طرف هم ورودی هم خروج کنترل شود ؟آیا می‌خواهید تمام دربها را از نظر کارکرد با یک کد یا یک تگ ادغام کنید؟

به مسافت توجه کنید که سیم کشی ها قراراست از کجا اجرا شوند و چه مقدار سیم کشی انجام شود, گاهی ممکن است شما بخواهید در دو طبقه مجزا سیستم کنترل تردد استفاده کنید. بررسی کنید آیا میشود هر دو طبقه را با یک سیم کشی به هم متصل کرد تا در هزینه صرفه جویی شود و یا هر طبقه باید سیم کشی و اکسس کنترل جداگانه‌ای داشته باشد.

2) در نظر داشته باشید چه تعداد کاربر قرار است از این سیستم استفاده کنند و یا شما می خواهید فقط در ساعاتی خاص درب شما قابل استفاده از اکسس کنترل باشد و در ساعت دیگر درب به طور عادی برای تمامی افراد قابل استفاده باشد و آیا می خواهید دسترسی همه افراد به یک نوع باشد به طور مثال همه کاربران فقط از 1 کارت استفاده کنند و یا اکسس کنترل شما قابلیت دسترسی متنوع داشته باشد مانند اثر انگشت سنسور, تشخیص چهره, سنسور کف دست و ...

3) حتما اکسس کنترلی را خریداری کنید که قابلیت نصب بر روی هر گونه درب و یا قفل برقی را داشته باشد زیرا ممکن است شما از محل فعلی خود اسباب‌کشی کنید و آن کنترل تردد امکان ست شدن با درب جدید را نداشته باشد .
قبل از خرید بودجه خود را تعیین کنید زیرا اکسس کنترل ها نسبت به نوع و قابلیت آنها از لحاظ قیمتی متفاوت هستند به طور مثال اگر شما فقط یک دربازکن ساده با قابلیت خواندن تگ و کارت را بخواهید می توانید پایین ترین قیمت را داشته باشید در غیر این صورت نسبت به پیشرفت دستگاه هزینه پرداختی شما بالاتر میرود.

مهمترین نکته‌ای که قبل از خرید دستگاه اکسس کنترل باید به آن توجه کنید این است که اکسس شما باید قابلیت حذف و اضافه کردن کاربر را داشته باشد به طور مثال یکی از کاربران شما در محیط اداری اخراج شده است پس باید دسترسی او هم به دستگاه قطع شود اگر اکسس کنترل شما قابلیت حذف او را نداشته باشد شما مسئول اتفاق های ناگوار بعد از اخراج آن فرد هستید زیرا آن فرد هنوز تگ را همراه خود دارد و ممکن است بخواهد از آن استفاده نادرستی در جهت ضربه‌زدن به شما انجام دهد.

4) حتماً از مراکز معتبر دستگاه کنترل تردد خود را تهیه کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل برای اکسس کنترل خود بتوانید از گارانتی آن بهره مند شوید در نظر داشته باشید هر دستگاه کنترل تردد را خریداری نکنید حتماً از برندهای معتبر و به نام استفاده کنید.

 

انتخاب بهترین نرم افزاراکسس کنترل برای برنامه امنیتی
نرم افزاراکسس کنترل
اکنون عادی است که طیف وسیعی از گزینه های مختلف را انتخاب کنید که هر کدام مجموعه ای از زنگ ها و سوت های خاص خود را دارند.علاوه بر این، انتخاب نرم افزاراکسس کنترل کارت مناسب می‌تواند زندگی را قبل از نصب، در حین (از طریق راه‌اندازی) و بعد از (گزارش‌دهی و ویژگی‌های پیشرفته) آسان‌تر کند.

نرم افزاراکسس کنترل چیست؟

با شروع از اصول اولیه، نرم افزاراکسس کنترل به اپراتورها اجازه می دهد تا کنترل کنند که چه کسی به هر یک از محل های آنها دسترسی دارد.نرم افزار مرکزی به اپراتور اجازه می دهد تا سیستم دسترسی را با طیف گسترده ای از ویژگی ها نظارت و کنترل کند.

به عنوان بخش اصلی هر سیستم اکسس کنترل درب، مهم است که بهترین نرم افزار کنترل دسترسی را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنید.

این ویژگی‌های اضافی که بر روی ویژگی‌های استاندارد صنعت ساخته شده‌اند چیزی است که  را به یکی از بهترین گزینه‌های نرم‌افزار کنترل دسترسی رایگان در سراسر امروز تبدیل کرده است.گزینه های نرم افزار اکسس کنترل فراوانی با ترکیبی از راه حل های رایگان و پولی موجود است.

این مهم است که بدانید آیا گزینه های نرم افزاراکسس کنترل رایگان واقعاً بدون هزینه هستند، با بسیاری از ویژگی های اضافه شده (مدیریت بازدیدکنندگان، گزارش های پیشرفته و غیره) فقط پس از خرید ارتقا در دسترس هستند.

سطح گزارش‌دهی با هرنرم افزاراکسس کنترل تغییر می‌کند، که اکثر آنها گزارش‌های اولیه مانند مدیریت کاربر، گزارش‌های فعالیت دسترسی ممنوع و فعالیت درب را پوشش می‌دهند.

نرم افزاراکسس کنترل پرسنل و خودرو نورتک همراه با مشارکت فناوری خودرو این راز را از اکسس کنترل یکپارچه خارج می کند.این فرصت را برای ادغام از پارکینگ (ANPR یا خوانندگان دوربرد) تا اکسس کنترل ساختمان باز می کند.یکی از بهترین گزینه‌های نرم‌افزار کنترل تردد رایگان در دسترس است، به دلیل سهولت استفاده، عملکرد و گزارش‌دهی پیشرفته که معمولاً به عنوان بخشی از هزینه مجوز نرم‌افزار یا هزینه ارتقاء است.

از سوی دیگر، نرم افزاراکسس کنترل خریدنی بالا برای محیط های سازمانی با تعداد زیادی قطعات متحرک مختلف و ادغام های سفارشی دوربین مدار بسته، برنامه های کاربردی موبایل مناسب تر است.


بهترین دستگاه اکسس کنترل
بهترین دستگاه اکسس کنترل
هنگامی که یک اطلاعات به یک دستگاه اکسس کنترل داده ها را با یک لیست کنترل دسترسی مقایسه می کند، درخواست ارائه شده را اعطا یا رد می کند و یک گزارش تراکنش را به پایگاه داده ارسال می کند.

هنگامی که دسترسی بر اساس لیست دستگاه اکسس کنترل ممنوع می شود، درب قفل باقی می ماند. اگر بین اطلاعات کاربری و لیست کنترل دسترسی تطابق وجود داشته باشد، پنل کنترل یک رله را اجرا می کند که به نوبه خود قفل در را باز می کند.

پانل کنترل همچنین سیگنال باز بودن در را نادیده می گیرد تا از زنگ هشدار جلوگیری کند. اغلب سیستم دستگاه اکسس کنترل بازخورد ارائه می‌کند، مانند یک LED قرمز چشمک زن برای دسترسی ممنوع و یک LED سبز چشمک زن برای دسترسی مجاز.

برای امنیت بهتر می توان از احراز هویت دو مرحله ای نیز استفاده کرد. در احراز هویت دو طرفه، داده های ارائه شده و عامل دوم برای اعطای دسترسی مورد نیاز است. عامل دیگر می تواند یک پین، یک اعتبار دوم، مداخله اپراتور، یا یک ورودی بیومتریک باشد.


سیستم های کنترل دسترسی اولیه

با استفاده ازدستگاه اکسس کنترل، کاربران با وارد کردن یک پین در صفحه کلید دسترسی پیدا می کنند که سپس مکانیزم قفل را برای باز کردن قفل درب فعال می کند. این سیستم در مورد افرادی که مجاز به ورود هستند تصمیم نمی گیرد، بلکه فقط به هر کسی که یک کد داشته باشد، دسترسی می دهد.

دستگاه اکسس کنترل نیمه هوشمند

این سیستم ها همه چیز لازم را برای کنترل درب دارند ,اما تصمیمات دسترسی را بر اساس اینکه چه کسی می خواهد وارد شود نمی گیرند. اگر شخصی کارتی ارائه کند یا پین را وارد کند. ، ریدر اطلاعات را به کنترل کننده اصلی رله می کند و منتظر پاسخ است. این سیستم‌ها را می‌توان طوری تنظیم کرد که به افراد خاصی اجازه دسترسی به مکان‌های خاص را بدهد، اما همیشه نیاز است که شخصی این دسترسی را به دستگاه اکسس کنترل وارد کند.

چه ساختمان های شرکتی و چه ساختمان های مسکونی، اکسس کنترل با یک محیط امن شده است. یکی از عناصر رایج در بین این نوع ساختمان ها آسانسور است. موادی که بسیار رایج است اما اشتباهات امنیتی در مورد دسترسی به اکسس کنترل بسیار زیاد بوده است.

اکسس کنترل یکی از مناطق پرتردد است که در شرایط مختلف امنیتی قرار دارد. چالش هایی که یک اکسس کنترل قابل دسترسی ایجاد می کند، تمام امنیت سنتی را تضعیف می کند.  در اکسس کنترل برای کسی، با جنبه امنیت آسانسور منافات دارد.


امنیت دستگاه اکسس کنترل

وقتی برای شروع آماده شدید، باید با یک نصب کننده اکسس کنترل کار کنید. از تعیین و شکل‌دهی برنامه سیستم کنترل دسترسی تا پیاده‌سازی و نگهداری محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شما در محل کار، نصب‌کنندگان کنترل دسترسی نقش مهمی در این فرآیند دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نصب کننده های اکسس کنترل، کارهایی که آنها می توانند برای کسب و کار شما انجام دهند و نحوه انتخاب نصب کننده های کنترل دسترسی مناسب در نزدیکی شما بیشتر بخوانید.

از آنجا، یک نصاب سیستم اکسس کنترل می‌تواند راه‌حل‌های خاصی را در اطراف ساختمان شما، از جمله مکان‌هایی که اجزای کنترل دسترسی باید نصب شوند، در قالب نقشه‌های دقیق طرح‌ریزی کند. اگر مطمئن نیستید که آیا بخش‌هایی از سیستم اکسس کنترل شما با کدهای ساختمانی خاصی مطابقت دارد، پیمانکار کنترل دسترسی شما می‌تواند برای تأیید انطباق با هر گونه مقررات محلی یا فدرال ضروری با شما همکاری کند.


اهمیت نصب دستگاه اکسس کنترل

سیستم‌های اکسس کنترل سنتی به پین‌های صفحه کلید و کارت‌خوان‌ها متکی بودند. کلیدهای روی صفحه کلید باید فشار داده شوند یا کارتی در نزدیکی یک خواننده ارائه شود. محلول‌های بدون تماس از تماس با سطوحی که دیگران می‌خواهند یا ممکن است آنها را لمس کرده باشند، اجتناب می‌کنند. پایانه‌های دوربین تشخیص چهره، ورودی درب بدون تماس و همچنین ریدر را فراهم می‌کنند.

شکی نیست که رویکرد ما به مدیریت محل کار در نتیجه همه گیری همه گیر تکامل یافته و خواهد بود. از آنجایی که دفاتر به احتمال زیاد پرسنل کامل ندارند، باید اطمینان حاصل شود که افرادی که به دفتر مراجعه می کنند ایمن و محافظت می شوند. یک سیستم اکسس کنترل این کار را انجام می‌دهد، اما وقتی به خوبی اجرا شود، می‌تواند خیلی بیشتر از طرح‌های کاری ترکیبی پشتیبانی کند و نه تنها به محافظت از کارکنان، بلکه کاهش خطر ابتلا به آن‌ها کمک کند. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً با متخصص امنیتی ما تماس بگیرید تا در مورد نحوه استقرار راه حل کنترل تردد ما در ساختمان و دفاتر شما صحبت کنید.

ما عادت کرده ایم که اکسس کنترل را در مناطق مختلف بیرونی، ساختمان ها و محیط های کاری نصب کنیم. اکسس کنترل که به یک اکسس کنترل دسترسی مرتبط است، می‌تواند برای محافظت از کارکنان و بازدیدکنندگان با پیوند دادن فیلم‌های دوربین مداربسته به آلارم‌های قبل و بعد از رویداد استفاده شود.

به این ترتیب، اگر حادثه ای در محل رخ دهد، فیلم دوربین مدار بسته مرتبط با یک رویداد برای کمک به هر گونه بررسی بیشتر وجود دارد. بنابراین سیستم های دوربین مدار بسته می توانند ایمنی و راحتی بیشتری را برای کسانی که به طور منظم از ساختمان بازدید می کنند، فراهم کنند.


اکسس کنترل تشخیص چهره

فناوری‌های اکسس کنترل هوشمند، از جمله اپل و سامسونگ، به این معناست که ما به تشخیص چهره به عنوان راهی برای باز کردن قفل تلفن‌ها، برنامه‌ها و تأیید، به عنوان مثال، پرداخت‌ها عادت کرده‌ایم.

تشخیص چهره خود نوعی اعتبار بیومتریک است و می تواند در اکسس کنترل استفاده شود. کارتخوان ها و صفحه کلیدها دستگاه های سنتی تر برای ورود یا خروج از طریق درگاه کنترل شده هستند. دوربین های تشخیص چهره یکی دیگر از این موارد هستند. این دستگاه‌ها نوعی اکسس کنترل با رابط سازگار با Wiegand هستند که آن‌ها را برای استفاده با سیستم اکسس کنترل ایده‌آل می‌کند. حد تعیین کنید.


اکسس کنترل ها بعد از شناسایی افراد مجاز ،قفل برقی درب را فعال کرده و درب باز میشود.دستگاه های اکسس کنترل با کیفیت و تنوع زیادی در بازار وجود دارند و معمولا تفاوت آنها در پلاستیکی بودن و یا فلزی بودن جنس بدنه و کلیدها و ضد آب بودن و نبودن آنها میباشد.

اگر از اکسس کنترل به صورت رمز استفاده میکنید حتما از دستگاه هایی با بدنه و دکمه فلزی استفاده کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشند.اگر هم از کارت استفاده میکنید فلزی یا پلاستیکی بودن اکسس کنترل تفاوت چندانی ندارد.برای مکان هایی که امکان برخورد آب با اکسس کنترل وجود دارد از دستگاه های کنترل تردد ضد اب استفاده کنید.


کارتهای هوشمند مبتنی بر تکنولوژی RFID با داشتن حافظه در مقادیر مختلف وجود دارند که امروزه در بسیاری از سیستمها دارای کاربرد می باشند.


چرا اکسس کنترل سودمند است

با اهداف، مقامات حکومتی می توانند به سرعت و به طور مستقیم چشم انداز داده های خود را درک کنند. گرفتن زمینه از بحث‌های اکسس کنترل در پلتفرم، درک غنی و مداومی از چرایی تصمیم‌گیری‌های کلیدی ایجاد می‌کند. ارائه ابزارهای شهودی به مدیران غیرفنی حاکمیتی، آنها را قادر می‌سازد تا به جای تکیه بر همکاران فنی برای انجام این کار از جانب خود، به خود اجازه اکسس کنترل داده و کنترل‌ها را اعمال کنند.

تقسیم پردازش داده ها به اهداف و اختصاص هر هدف به یک مالک، را تقویت می کند و از تشکیل اکسس کنترل که از نظارت حاکمیت فرار کرده اند جلوگیری می کند. از آنجایی که واضح است که چرا شخصی به یک مجموعه داده خاص دسترسی دارد، زمانی که دسترسی دیگر ضروری نباشد نیز واضح تر است.

فناوری بیومتریک اکسس کنترل ها به عنوان یک راه حل کنترل تردد بدون کلید برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. این فناوری با توجه به کلید دسترسی منحصر به فرد خود که اثر انگشت، شبکیه چشم، صدا و غیره است، کاربرد گسترده ای در فناوری هایی مانند قفل درب اثر انگشت، سیستم قفل اثر انگشت، دستگاه حضور و غیاب بیومتریک و سیستم های کنترل دسترسی تشخیص چهره دارد.

استفاده از بیومتریک فقط به اکسس کنترل برای درها محدود نمی شود، بلکه اکنون در تلفن های هوشمند ما نیز قابل مشاهده است. از آنجایی که بیومتریک برای هر فردی منحصر به فرد است و نمی توان آن را به راحتی کپی کرد، یکی از بهترین راه ها برای ایمن نگه داشتن هر محل است.

بیومتریک یک فناوری سریع و آسان برای استفاده است و همچنین امکان ردیابی آسان بازدیدکنندگان را فراهم می‌کند و می‌تواند در هر مکانی که چنین نیازی داشته باشد استفاده شود. مقبولیت دستگاه اکسس کنترل بیومتریک توسط کاربران با سرعت زیادی در حال افزایش است. به دلیل سهولت استفاده، این فناوری و سایر فناوری‌هایی مانند دستگاه اکسس کنترل تقریباً در همه بخش‌ها برای جلوگیری از ورود یا دسترسی ناخواسته به اتاق‌های خصوصی یا داده‌های محرمانه به کار گرفته شده است. انتظار می رود در سایر بخش ها نیز رشد بیشتری داشته باشد، جایی که استفاده از آن در حال حاضر محدود است.