به روز رسانی 27 شهریور 1400


بهترین جک پارکینگی
 
 


جک درب پارکینگ


راهنمایی برای خرید جک درب پارکینگ

 
امروزه جک درب پارکینگ یکی از ملزومات ساختمان ها شده است و کسی دیگر حاضر نیست از خودرو پیاده شود و درب پارکینگ را بازکند.جک پارکینگی بازار بزرگی دارد که در آن هم جک باکیفیت وجود دارد هم جک بی کیفیت.بنابراین برای خرید جک پارکینگی بهتر است نکاتی را بدانید تا شمارا برای خرید این محصول راهنمایی کند.

حتما قبل از خرید جک پارکینگی طول و وزن حدودی هرلنگه درب را به دست بیاورید ،زیرا دانستن طول و وزن درب اهمیت زیادی دارد و معمولا برای درب های باطول هر لنگه ۲/۵متر از شفت های متوسط و برای بیشتر از ۲/۵متر از شفت های بلند جک در استفاده می کنند.

همچنین اگر وزن هر لنگه درب تا ۳۵۰کیلوگرم باشد از جک های سبک وزن و بالای ۳۴۰کیلو از جک های سنگین تر استفاده میشود.مقدار تردد روزانه نیز در انتخاب جک پارکینگی بسیار موثراست ،برای تردد های بالای ۲۰واحد بهتراست از جک های درب پارکینگ هیدرولیک استفاده کنید که با فشار روغن کارمی کنند و در تردد های بالا داغ نمی کنند .

اما برای ترددهای زیر ۲۰واحد می توانید از جک های پارکینگی الکتروموتور استفاده کنید.قیمت این جک ها بسیار ارزان تر هستند.با داشتن این اطلاعات و گذاشتن آن در اختیار کارشناس جک پارکینگ،میتوانید از مدل های مناسب که قابلیت انجام کارشما را دارند مطلع شوید.
حال برای انتخاب برند مناسب جک در به یاد داشته باشید که از برندهایی استفاده کنید که شناخته شده باشند و شرکت خدمات دهنده آن معروف و مشخص باشد.

متاسفانه بعضی از فروشندگان جک درب پارکینگ برندهای تازه به بازار آمده را به عنوان برندهای خارجی فروخته که این جک ها کیفیت و کارایی مناسب را ندارند،بنابراین از برندی استفاده کنید که شناخته شده باشند.بهتر است جک پارکینگ را از شرکت ها خرید کنید، و تسویه حساب را بعد از اتمام کار انجام دهید تا درحین کار هزینه اضافه برای شما تراشیده نشود،خرید مستقیم از نصاب ها ممکن است درآینده شما را برای دریافت خدمات به مشکل بیندازد،زیرا کسی نصاب ها را موظف به ارائه خدمات نمیکند اما شرکت ها موظف هستند خدمات بدهند.

حتما تصویر درب را از داخل پارکینگ برای کارشناس ارسال کنید تا در انتخاب جک و لوازم مورد نیاز شما را بهتر راهنمایی کند.

نصب جک پارکینگ زمان زیادی نیاز دارد بنابراین منطقی نیست هزینه نصب رایگان باشد،زیرا مانند تلوزیون نیست که فقط سیم آن را داخل پریز بزنید.اگر فروشنده به شما گفت هزینه نصب رایگان است بدانید که هزینه نصب را بر روی جک کشیده است.

اگرتعداد ریموتهای مورد نیاز شما زیاد است بجای ریموت اصلی از ریموت های چینی ویا ایرانی استفاده کنید زیرا ریموتهای اصلی قیمت بالایی دارند. اما با نصب یک رسیور رله به مدار فرمان جک در میتوانید به تعداد دلخواه ریموت ارزان قیمت کد دهی کنید.

برای مناطقی که قطع برق زیاد است از جکهای پارکینگ 24 ولت که قابلیت نصب باتری بکاپ دارند استفاده کنید که شامل دو عدد باتری 12 ولت میباشند که بهتر است هر کدام 7 امپر باشد.

نصب قفل برقی روی درب باعث امنیت بیشتری میشود تا در صوردت فشار درب از جهت بیرون لای دربها باز نشود.مخصوصا برای دربهای تک لنگه که طول درب زیاد است حتما باید از قفل برقی استفاده شود.

برخی از
آیفون های تصویری امکان باز کردن جک درب پارکینگ را هم دارند 

انواع جک های پارکینگ


جک درب پارکینگ الکترومکانیک

 
جکهای پارکینگ الکترومکانیک در واقع همان سیستم گیربکس مکانیکی میباشد که حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. مکانیزم حرکت این جک های بازویی رتو و چرخ دنده میباشد, رتور که داخل استاتور قرار دارد با خاصیت مغناطیسی حرکت میکند و چرخ دنده را که میتواند برنجی ویا پلاستیکی باشد میچرخاند .چرخ دنده هم که به شفت گیربکس متصل است حرکت چرخشی را به میل ماردان منتقل میکند و ان را میچرخاند.

میل ماردان هم مانند یک پیچ بزرگ عمل میکند و مهره ماردان را که ان هم مانند یک مهره بزرگ ولی ثابت( برون چرخش)است را به جلو ویا عقب میراند .شفت استیل جک نیز که متصل به مهره ماردان است.با عقب و جلو رفتن مهره ماردان روی ماردان حرکت کرده و درب را باز و بسته میکند.جک الکترومکانیک بازیی


جک های پارکینگی اتوماتیک الکترو مکانیکی قدرت مناسب و خوبی دارند و قیمت انها نیز در مقایسه با جک هیدرولیک پایین تر و به صرفه تر هستند و بیشتر نیز استفاده میشوند.اما نقطه ضعف این جک ها استفاده در منطق سرد سیر است (بیشتر از دمای 10- درجه)که عملکرد انها را مختل میکند که مهمترین دلیل ان هم سفت شدن گیریس داخل گیربکس و روی میل ماران میباشد که حرکت چرخ دنده و مهره ماردان را کند میکند و باعث میشود درب کامل با و بسته نشود.


جک پارکینگی هیدرولیک

 
جک درب پارکینگ هیدرولیک وسیله‌ای است که در آن نیرویی بر روغن موجود در یک استوانه کوچک وارد می‌شود. این نیرو سبب می‌شود که روغن غیر قابل تراکم به استوانه بزرگ منتقل شود. روغن به پیستون استوانه بزرگ فشار می‌آورد و باعث بلند شدن بار روی استوانه (مثلا ماشین) می‌شود. مکانیزم کار ماشینهای جرثقیل ، و غیره نیز چنین می‌باشد که در عین سادگی ، کار مفید زیادی با بازده بالا انجام می‌دهد.

در ساختمان جک پارکینگی هیدرولیک از این واقعیت استفاده می‌شود که روغن تقریبا تراکم ناپذیر است و نیروی وارد بر خود را منتقل می‌کند. فشار وارد بر پیستون کوچک عینا به پیستون بزرگ منتقل می‌شود و آنرا به طرف بالا می‌راند.جک پارکینگ هیدرولیک

 
 
کارکرد جک‌های هیدرولیکی بسیار ساده است. در جک‌های پارکینگی هیدرولیکی از سیال که روغن است، استفاده می‌شود. مایعات تراکم‌پذیری بسیار ناچیزی دارند برای همین نیز سرعت جک‌های هیدرولیکی قابل کنترل است و از طرفی قدرت بالایی دارند. در جک درب پارکینگ هیدرولیک دیگر خبری از گیربکس نیست و بجای ان یک الکترو موتور 220 ولت فشار روغن را وارد سیلندر جک کرده و باعث باز و بسته شدن درب میشود.

جک های پارکینگی هیدرولیکی  برای ترددهای زیاد و درب های با وزن بالا استفاده می شود و یک برتری منحصر به فرد دارد آن هم این که در شهرهای سردسیری که جک های دیگر برای کارکرد مناسب مشکل دارند این جک که از روغن استفاده میکند بدون هیچ تغییر در عملکرد به کار خود ادامه می دهد، و تنها یک نوع ۲۲۰ ولت دارد. ایمنی دربهای اتوماتیک هیدرولیکی بسیار بالاست و این سیستم در برابر فشار متقابل مقاوم است و اگر با قفل برقی همراه شود درصد نفوذ پذیری را برای افرادی که ریموت کنترل ندارند را به تقریبا صفر می رساند.

 

 

 

 

قفل برقی درب پارکینگقفل برقی کله گاوی درب پارکینگ

 
استفاده از قفل برقی در کل امنیت ساختمان را بالا میبرد، اما برای کسانی که شاید نخواهند هزینه بیشتری برای اتوماتیک کردن درب پارکینگ کنند باید گفت که در بعضی مواقع قفل برقی ضروری نیست ودر بعضی مواقع حتما باید نصب گردد.
در دربهای دولنگه اگر طول هر لنگه از 1/5 متر بیشتر نباشد نیازی به نصب قفل برقی نیست  زیرا بازوی جک پارکینگی تا نزدیک مرکز درب امده و گشتاور بالایی ایجاد میکند و پشت درب را کاملا میگیرد ولی برای لنگه های بیشتر خیلی بهتر است که نصب شود اما در درب های تک لنگه که معمولا طول انها بیشتر از 2متر است حتما باید قفل برقی نصب شود  تا دور بودن سر جک اتوماتیک با ابتدای درب فضایی برای باز کردن لای درب ایجاد نکند.


خطراتی که در نبود قفل برقی ایجاد میشود
 
اگر شخصی به هر طریقی بتواند وارد پارکینگ شود میتواند با یک اچار ساده جک در را خلاص کند و درب را باز کند اما با وجود قفل برقی هنگام خلاص کردن جک ها،درب باز نمیشود.البته باید مراقب باشید که از قفل های بدون ضامن استفاده کنید تا با فشردن ضامن قفل ازاد نشود.
از قفل های ضامن دار برای درب ورودی حیاط استفاده میشو تا تردد راحت شود ولی برای جک درب پارکینگ باید از نمونه بدون ضامن استفاده شود.در مواقع قطع برق هم این قفلها خیلی راحت با کلید هایی که دارند باز میشود.

هل دادن وسط درب توسط سارق در لنگه های با طول زیاد میتواند فضایی را برای رد شدن یک نفر ایجاد کند.یکی از مشتریان که برایش کار خدمات پس از فروش انجام میدادم میگفت که دزدها با خودرو دنده عقب به لنگه رویی درب فشار اوردن و لای درب  را برای ورود نفر دوم باز کردن .
 

فیلم باز کردن درب پارکینگ بدون قفل

        باز کردن درب پارکینگ بدون قفل برقی

 
قفل برقی درب پارکینگ
چشمی جک پارکینگی چیست؟

 
یکی از اجزای مهم برای جک پارکینگی، چشمی می باشد که به وسیله اشعه مادون قرمز فعالیت می کند. این چشمی برای تشخیص باز یا بسته بودن درب اتوماتیک و همچنین توقف درب در هنگام عبور غیرمعمول هنگام بازو بسته شدن درب، استفاده می شود.هنگامی که قصد اتوماسیون درب پارکینگ خود را دارید، نیاز است که پیشگیری های ایمنی لازم را نیز در نظر بگیرید. فتوسل های مادون قرمز جزء لازم و ضروری برای سیستم جک پارکینگی اتوماتیک می باشند. فتوسل ها و دیگر مکانیزم های حسگر برای تشخیص دادن و ردیابی کردن موقعیت های بالقوه خطرساز طراحی شده اند.

 
چشمی جک درب پارکینگ
 
فتوسل جک درب پارکینگی نوعی از تجهیزات امنیتی است که حضور یک شخص، ماشین یا شیء را در فضای میان درب ردیابی می کند. فتوسل ها به صورت یک جفت هستند که در کناره های درب نصب می گردند و یکی به عنوان فرستنده پرتو و دیگری به عنوان گیرنده آن عمل می کند که هر گونه قطع پرتو ارسالی از فرستنده نشانگر حضور یک مانع در فضای بین درب می باشد.
فتوسل در حقیقت یک نوع حس گر بدون تماس با مانع است که از طریق جاری ساختن یک دسته پرتو در سرتاسر عرض باز درب عمل می کند.
جلوگیری از خسارت: فتوسل جک پارکینگی موجب افزایش اطمینان و آسایش خاطر در زمینه سیستم ایمنی درب می گردد و از رخ دادن حوادثی زیانبار و صدمات ناشی از برخورد درب با ماشین یا شخص یا هر مانع دیگر جلوگیری می کند. فتوسل ها می توانند با یک کابل شبکه ولتاژ پایین به کنترل برد درب بازکن متصل شوند و برق مورد نیازشان تأمین گردد.

این سنسورها که اصطلاحاً چشمی نیز نامیده می شوند دارای دو قسمت جداگانه فرستنده (TX) و گیرنده ( RX ) می باشند .يك جفت ازاين سنسورها (گیرنده و فرستنده) در بیرون و يك جفت ديگر در فضای داخل در دو طرف در روبروی هم نصب می شوند . حداقل ارتفاع نصب 25 سانتی متر می باشد و آن ها را در محل هایی که امکان نصب روی دیوار نباشد بر روی پایه های خاصی نصب می نمایند طرز کار سنسورها به این صورت است که دستگاه فرستنده ( TX ) نور مادون قرمز را توسط یک دیود گالیم آرسنيد تولید و پخش می کند. این اشعه توسط یک فتودیود روی گیرنده ( RX ) دریافت می گردد .
فتوسل های مادون قرمز مدار ساده و ارزان قیمتی دارند ضمن آنکه از دقت عملکرد بالایی برخوردار هستند. از همین رو استفاده از آنها در تجهیزات مختلف الکترونیکی از جمله جک درب های اتوماتیک پارکینگی و راهبندها و اپراتور درب های شیشه ای مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

سروصدای جک پارکینگی
 

دلایل سروصدای جک درب پارکینگ


در انتخاب جک درب پارکینگ برای درب پارکینگ یکی از پارامترهایی که برای برخی از افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است صدای جک‌ها می‌باشد. این توجه به صدای جک‌ها در ساختمان‌های جنوبی  بیشتر می‌باشد. جکهای پارکینگی به دو دسته الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک تقسیم می‌شوند که با مقایسه صدای این دو نوع بدون شک می‌توان گفت صدای جک‌های پارکینگی هیدرولیک بسیار کمتر از جکهای الکترومکانیک می‌باشد. بنابرین اگر صدای جک پارکینگی  برای شما حائز اهمیت بوده و توان مالی خرید جک‌های هیدرولیک را دارید انتخاب مناسبی می‌باشد.

اما قیمت بالای این جک‌ها باعث شده تا اکثرا رو به خرید جک‌های الکترومکانیک بیاورند. جک پارکینگی الکترومکانیک نیز در دو مدل ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت در بازار موجود می‌باشد که مدل ۲۲۰ ولت از صدای بیشتر و مدل ۲۴ ولت دارای صدای کمتری می‌باشد.
همه‌ی این موارد گفته شده برای افرادی بود که قصد خرید جک درب پارکینگ برای درب منزل خود را دارند. اما بسیاری نیز از این جک‌ها در درب منزل خود در حال استفاده هستند و به طبع به دلیل قدیمی تر بودن تکنولوژی جک‌ها از صدای آنها نیز ناراضی هستند و قصد دارند تا راه کاری برای کاهش صدای جک پارکینگی بیاندیشند.سال ساخت جک پارکینگ و نوع موتور

یکی از مواردی که باعث سر و صدای زیاد میشود موتور جک در شما می‌باشد. بررسی کنید که اگر موتور جک شما قدیمی است باید انتظار داشته باشید که با یک موتور جاروبک‌دار طرف هستید که باید این جاروبک‌ها تعویض شوند. موتور جک‌های درب پارکینگ جدید بدون جاروبک هستند که باعث می‌شود گرمای کمتری ایجاد کند تا عملکردی با اصطحلاک و صدای کمتری نیز داشته باشند. بنابرین تعمیر موتور جک از لحاظ اقتصادی با صرفه تر از تعویض با موتورهای جدید میباشد اما تصمیم با شما.


بررسی صدا و تشخیص محل

در مرحله اول شما باید نوع صداها را تشخیص دهید تا مطمعن شوید این صدا از چه ناحیه‎ای است، تشخیص صدای بلبرینگها، چرخ دنده و صداهای ناشی از اصطکاک دو سطح فلزی بر روی هم می‌تواند کمک شایانی به شما در پیدا کردن ناحیه معیوب کند، بعد از تشخیص ناحیه از روان کننده به مقدار بسیار کم در ناحیه معیوب استفاده نمایید و اگر بهبودی در عملکرد مشاهده نکردید جک پارکینگی را از سیستم برقی خود جدا نموده و اقدام به باز کردن و بررسی چرخ دنده‌ها و بلبرینگ‌ها کنید. در صورتی که تخصصی در این زمینه ندارید تعمیر و تعویض قطعات را به همکاران فعال در زمینه سیستم‌های جک درب اتوماتیک واگذار نمایید.


تمیز نگه دارید

هرچیزی که وارد موتور، شفت، چرخ دنده شما شود باعث کند شدن و به صدا افتادن قطعات میشود، خاک، گرد و عبار و رطوبت دشمن جک پارکینگی شما هستند، پس با تمیز نگه داشتن جک درب پارکینگ خود عمر قطعات را بالا ببرید.

به طور کلی وقتی یک دستگاه که از ترکیب الکترونیک و الکترومکانیک تشکیل شده است و دارای حرکت مکانیکی نیز باشد دارای صدا هم هست پس انتظار بیصدا شدن از جک را نباید داشت و تنها با بررسی موارد ذکر شده مینوان از به صدا افتادن بیشتر و خرابی جلوگیری کرد. راه‌های دیگری نیز با توجه به نوع درب و ساختار محیط می‌توان برای کاهش صدا استفاده کرد مانند روغن و گریس زدن لولای درب و بلبرینگ چرخ ها در درب‌های ریلی.

 

انواع موتور جک پارگینگی بر حسب ولتاژ

 
جک های پارکینگی به طور معمول با  دو ولتاژ ۲۴و ۲۲۰ولت وارد بازار میشوند که هر کدام مزایا و معایبی دارند.از مزایای جک های پارکینگی ۲۲۰ ولت قدرت بیشتر آنها نسبت به جک های ۲۴ ولت هست،اما به دلیل متناوب بودن جریان برق و یا تردد بیش از حد خودرها این نوع جک ها داغ کرده و سویج دمایی آن خاموش میشود و جک به مدت ۳۰ دقیقه از کار میفتد تا متور ان خنک شود.جک های ۲۴ولت پارکینگی دیگر این ایراد را ندارند و داغ نمیکنند و در صورت قطع جریان برق میتواند از باطری پشتبانش بهره ببرد درحالی که جک های ۲۲۰ولت این قابلیت را ندارند.

جک های ۲۴ولت استهلاک و هزینه خدماتشان بیشتر است پس اگر در شهری زندگی میکنید که قطع جریان برق در آن کم است از جک های پارکینگی ۲۲۰ولت استفاده کنید اما اگر قطع برق در شهر شما زیاد است حتما از جک پارکینگی ۲۴ولت استفاده کنید.این نکته را در نظر بگیرید که جک های ۲۴ولت تولید کمی دارند پس باید حتما از برندهای معتبری مانند جک های پارکینگیBFT خریداری کنید که در تولید ان دقت بالایی انجام شده است.واز جک های پارکینگی نامعتبر  و ارزان استفاده نکنید چون شمارا قطعا اذیت خواهد کرد.


جک های پارکینگی ۲۴ولتی
 
یک ترانس بزرگ در تابلو مدار فرمان این نوع جک ها وجود دارد که ولتاژ برق شهر را به ۲۴ولت تبدیل کرده و بعد وارد جک میکند.متورهای جک های۲۴ولتی در کشور ما مورد استقبال بیشتری قرار گرفتن نسبت به متورهای ۱۲ولتی زیرا از قدرت بیشتری برخوردار هستند.متورهای ۲۴ولتی از روتورهای سیم پیچی و یک استاتور آهن ربایی ولتاژ خود را دریافت میکنند که این ولتاژ از طریق کلکتور و خازن  دریافت میشود.


جک های پارکینگی ۲۲۰ولتی
 
این جک های پارکینی با برق ۲۲۰ولت شهری کار میکنند و از ترانس ححیم داخل تابلو مدار فرمان خبری نیست.ساختار و استفاده این جک های پارکینگی از استاتور های سیم پیچی شده و  تعدادی از قطب های متفاوت برای داشتن دور متفاوت و دارای روتورهای قفسه سنجابی است.این جک های پارکینگی دوام بیشتر و اصطحلاک کمتری دارند زیرا داخل آن از کلکتور و زغال استفاده نشده است.

 

 


ریموت کنترل جک درب پارکینگ

 
ریموت کنترل جک درب پارکینگ


ریموت کنترل های لرنینگ کد (Learning Code)


 
این نوع از ریموت کنترل های جک پارکینگ از آی سی EV1527 یا RT1527 یا FP1527 به عنوان انکودر در مدار فرستنده بهره می برند. در ریموت های جک پارکینگی کد لرنینگ یا کد لرن آدرس یک کد 20 بیتی است که می تواند 1 میلیون آدرس یکتا را ایجاد نماید. در ریموت های لرنینگ کد، آدرس منحصر به فرد به صورت نرم افزاری در تراشه 1527 وجود دارد و شما نیازی به تنظیم سخت افزاری این آدرس نخواهید داشت. در مدار گیرنده هم شما اثری از دیپ سوییچ یا روش های سخت افزاری دیگر برای تعیین آدرس گیرنده مشاهده نمی کنید. اما اگر آدرس فرستنده و گیرنده تغییر نمی کند چطور می توان ریموت را برای گیرنده تعریف کرد؟


بر خلاف گیرنده های فیکس کد که از یک دیکودر سخت افزاری برای دیکود کردن آدرس استفاده می کنند، در ریموت کنترل های کد لرن، اطلاعات دریافتی از ماژول RF توسط یک میکروکنترلر دیکود می شوند. معمولا در کنار میکروکنترلر یک حافظه ی EEPROM هم برای تعریف ریموت ها در نظر گرفته می شود. زمانی که شما قصد تعریف ریموت کنترل جدیدی را دارید، با فشردن یک دکمه دستگاه منتظر دریافت اطلاعات می شود در این زمان شما باید یکی از کلید های ریموت را فشار دهید. با انجام این کار میکروکنترلر بیت های مربوط به آدرس را در حافظه ی EEPROM ذخیره می نماید.

از این پس هر گاه شما کلیدی از این ریموت را فشار می دهید، میکروکنترلر آدرس  ریموت شما را با آدرس های موجود در حافظه مقایسه می نماید، در صورت موجود بودن آدرس ریموت شما در حافظه، آن گاه بیت های داده را پردازش می کند در غیر اینصورت آن را نادیده می گیرد.ریموت جک درب پارکینگ هاپینگ کد


ریموت جک درب پارکینگ رولینگ کد یا (آن‌طور که در بازار شناخته می‌شود) هاپینگ کد، از الگوریتمی استفاده می‌کند که در مقابل حملات تکرار (Replay attack) مقاوم است. نوع حملاتی که در موارد قبلی ذکر کردیم از این نوع حمله بودند؛ یعنی یا با شنود و یا با سعی و خطا، تلاش می‌کردیم کد صحیح را بدست آوریم، ولی این نوع ریموت در مقابل این نوع حملات مقاوم است. اما چطور؟
چیپست HCS301، یک انکدر KeeLoQ می‌باشد که قابلیت کد‌گذاری داده‌های ارسالی را با استفاده از پروتکل KeeLoQ دارد.
سیستم کدگذاری KeeloQ، از یک کلید 64 بیتی برای رمزگذاری داده استفاده می‌کند. در واقع پروگرام شدن آی سی به خاطر تنظیم همین کلید است. کاربر می‌تواند کلید مورد‌نظر خود را برای داده‌های ارسالی توسط ریموت جک درب پارکینگ تنظیم کند، به صورتی که فقط گیرنده‌ی مورد‌نظر ما که کلید را دارد، قادر به دکد داده‌های دریافتی از ریموت باشد. اما این رمز‌گذاری چطور به بالا رفتن امنیت کمک می‌کند؟
کدهای ارسالی از سمت ریموت، دارای سه بخش مجزا هستند:

    بخش ابتدایی که طبق دیتاشیت 6 بیت است و حاوی 4 بیت وضعیت کلید‌های فشرده است و 2  بیت هم وضعیت ریموت را گزارش می‌کنند (مثل ضعیف شدن باطری).
    28 بیت ادامه، سریال ریموت است. این بخش‌ها کد‌گذاری نشده است و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را شبیه‌سازی کرد.
    32 بیت بعد حاوی اطلاعات کدگذاری شده است. این 32 بیت باعث ایجاد تفاوت چشمگیری در امنیت این نوع ریموت‌ها شده است. کدگذاری با استفاده از 64 بیت داده‌ی ذخیره‌شده در EEPROM صورت می‌گیرد.

همان‌طور که در عکس فوق مشخص است، داده‌های کدگذاری شده، حاوی 16 بیت شمارنده و 10 بیت DISC (که خود شامل بیت‌های دیگری است) و 4 بیت هم وضعیت کلید‌های ریموت هستند. اما این داده‌ها چطور به امنیت کمک خواهند کرد؟

شاید مهم‌ترین بخش وجود شمارنده در داده‌های ارسالی از ریموت جک درب پارکینگ است. شمارنده با هر بار فشرده شدن کلید، یک واحد اضافه می‌شود. اگر کلید کدگذاری تنظیم شده باشد، هر گیرنده‌ای که داده‌ها را دریافت می‌کند، قادر به رمز‌گشایی بخش کدگذاری شده نیست و نمی‌تواند داده‌های آن را استخراج کند.
 


جک درب پارکینگ شرکت BFT

بی اف تی یکی از بهترین شرکت های تولید جک پارکینگ و راهبند اتوماتیک در ایتالیا است که از سال 1981 تاسیس شده.محصولات این شرکت با کیفیت عالی و بی نظیری تولید شده و تنوع زیادی دارد.BFT همواره سعی داشته است تا در جهت رفع نیاز کاربران همگام با تکنولوژی روز دنیا قدم بردارد. در این راستا هم سعی داشته است تا جک پارکینگی خود را با تنوع در کارایی های مختلف شامل جک پارکینگی بازویی و ریلی به بازار عرضه کند. جک بازویی یا لولایی بی اف تی یکی از بهترین انواع جک های درب پارکینگی به شمار می رود.

بی اف تی همواره خود را متعهد به یک قانون و سیستم اخلاقی می داند که از سال 2013 به طور جدی تصویب کرده است که آن هم کار و تلاش جدی در جهت کسب رضایت مشتری می باشد.


کمپانی بی اف تی پس از معرفی موفق بی اف تی فوبوس که در ایران یکی از جکهای پارکینگی پر فروش شد دو مدل دیگر از محصولات خوش قیمت را معرفی نمود. این دو مدل برای رقابت با محصولات ایتالیایی با قیمت پایین عرضه شده اند. این دو نواقص فوبوس را پوشش داده و نقاط قوت آن جک را دارا می باشند. از جمله مواردی که جکهای درب پارکینگی A25 و A40 به ارمغان آورده اند قدرت بیشتر و توانایی جابجایی درب با عرض بیشتر می باشد.جک BFt 

جک پارکینگی شرکت V2
َشرکت V2

 
شرکت V2 یکی از کمپانی های معتبر ایتالیایی است که در ایران از برندهای مطرح در زمینه جک درب پارکینگ است. اسن شرکت حدود 4 دهه در حال فعالیت است و در سال های اخیر محصولات این شرکت وارد بازار کشورمان شده است.ویتو محصولات متنوعی از جمله جک های پارکینگی بازویی و ریلی و چندین محصول دیگر برای اتوماسیون خانگی و اداری به بازار ارایه کرده است.

کمپانی وی تو در ایران بیش از ده سال است که سابقه دارد و محصولاتش از محبوبیت خاصی برخوردارهستند. ابتدا شرکت وی تو با جک درب اتوماتیک وی تو کالیپسو 400 وارد بازار ایران شد که توانست نظر بسیاری از فروشنگان این صنف را به خود جلب نماید. سپس مدل گلد Gold و جک درب اتوماتیک کالیپسو 500 را به بازار عرضه نمود. عمده فعالیت شرکت وی تو در ایران بر روی جک پارکینگی و درب اتوماتیک می باشد.انواع موتورهای ریلی در وزنهای مختلف مانند سری آیروس از دیگر محصولات این شرکت میباشد. شرکت وی تو ایتالیا در زمینه تولید موتور های کرکره برقی اتوماتیک نیز فعالیت دارد که به دلایل قیمتی و رقابتی بازار ایران، این موتورها به ایران وارد نمی شوند.

شرکت وی تو سالهاست در ایران فعالیت مستمر دارد. حتی با وجود تحریم های سخت اتحادیه اروپا، صادرات جک درب پارکینگی وی تو به ایران متوقف نشد و همواره قیمت جک پارکینگی وی تو با وجود کیفیت بالای آن بسیار مناسب بوده است. 

جک پارکینگ شرکت نایس NICE


نایس
 

شرکت نایس یکی از بزرگترین شرکت های طراح و تولید کننده درب اتوماتیک پارکینگی و سیستم درب اتوماتیک است. هدف اصلی شرکت تولید کننده جک نایس افزایش سطح کیفیت زندگی با ساده سازی تمامی حرکات در روز است.کمپانی نایس یک گروه صنعتی بزرگ و خوش نام در زمینه سیستم های اتوماسیون است که خود شامل چندین شرکت بزرگ تولیدی می باشد.
سیستم های اتوماتیک راهبند ، دربهای پارکینگ، موانع جاده ای،، سایبان و محافظ و همچنین سیستم های هشدار های بی سیم برای ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی در برنامه این شرکت نقش اصلی را ایفا می کنند.

در سال 1993 لائورو برونو با ساخت ریموت و تجهیزات جانبی برای ورودی های اتوماتیک و درب گاراژ ها و با پیشنهاد هایی جدید در تولید و برقراری ارتباط با «خانه اتوماتیک»، شرکت نایس را پایه گذاری کرد.
کمپانی نایس به عنوان یک جک ایتالیایی نسبت به سایر درب های اتوماتیک دارای محبوبیت بیش تری می باشد و یکی از دلایل این امر را می توان در قیمت مناسب تر این جک پارکینگی نسبت به سایر رقبا دانست.

جک های پارکینگی نایس به سه مدل TOO ، WINGO و TOONA تقسیم می شوند که خود مدل های WINGO و TOONA نیز دارای ۴ نوع جک مختلف هستند که برای درب پارکینگ با وزن و طول و ترددهای مختلف در نظر گرفته شده اند که در ادامه با آنها آشنا می شویم :جک نایس وینگو

جک نایس تونا

جک نایس تو


جک پارکینگی نایس را می توان یکی از انواع پر فروش جک پارکینگی ایتالیایی در بازار امروز ایران دانست. در واقع قیمت مناسب در کنار کیفیت و دوام و تنوع این جک پارکینگی در فروش بالای آن بی تاثیر نبوده است.
جک پارکینگ شرکت یال


یال یکی از شرکت های تولید کننده جک پارکینگ و قفل برقی است.تنوع و قیمت جک یال برای انواع درب های ریلی ، دو لنگه و تک لنگه رده قیمت میانه را در بین محصولات درب اتوماتیک پارکینگ به خود اختصاص داده است و این قیمت در کنار کارایی و کیفیت و از همه مهمتر گارانتی و خدمات پس از فروش انتخابی مناسب برای خرید درب پارکینگ می باشد.

گروه یال درب مدرن از سال 1383 با هدف ارئه ی بهترین خدمات در زمینه جک پارکینگ و کرکره برقی پا به عرصه گذاشت . برای ارئه ی یک محصول بی نقص و با کیفیت ابتدا باید تمامی معایب و مزایای کالاهای هم نوع را پیدا کرد و از آنها برای تولید یک محصول استثنایی استفاده نمود به همین خاطر گروه یال درب مدرن در ابتدا، با استفاده از بهترین نصاب ها اقدام به نصب و  راه اندازی انواع جک های پارکینگی نمود تا فن این کار را بیاموزد و آن را در دنیای واقعی درک کند  تا تمامی مشکلات احتمالی و مزایای انواع جک ها و موتور کرکره های خارجی را پیدا کند.


گروه یال درب مدرن  به کمک  مهندسین توانای ایرانی و  با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و همچنین درک بالا از نیاز مشتری در سال 1392 با افتخار اقدام به تولید جک پارکینگ  صد درصد ایرانی  با کیفیتی کم نظیر نمود و پس از گذشت یکسال و گذر از امتحان های استاندارد و فنی در سال 1393 محصولاتش را روانه بازار کرد.

شرکت یال تولیدات خود را با جک بازویی دو لنگه یال در مدل های X1 و X2 آغاز و عرضه نمود، سری جدید درب پارکینگ یال با نام پریم Prim با کورس های 60 و 70 و جک تک لنگه یال (مخصوص درب های تک لنگه) پرایم با کورس استثنایی 80 سانتی متر میتواند درب هایی تا وزن یک تن را جایجا نماید، جک ریلی یال با جابجایی درب هایی تا طول 15 متر با وزن 1500 کیلوگرم به راحتی میتواند انواع درب اتوماتیک ریلی را جابجا نماید.در بین مدل های درب اتوماتیک پارکینگ محصولات یال با دارا بودن گارانتی تعویض در خدمات ، خود را یک سرو گردن از سایر برندها بالا کشیده است. برخی مدل ها دارای گارانتی 3 ساله و سری جدید جک های یال دارای گارانتی 5 ساله هستند که در نوع خود بی نظیر هستند.
شرکت یال
 جک پارکینگی شرکت پروتکو Proteco


شرکت پروتکو


 
شرکت Proteco یک شرکت ایتالیایی است که با بیش از 40 سال فعالیت در زمینه سیستم های خودکار برای درب ها، درب های گاراژ، کرکره های اتوماتیک و راهبند برندی شناخته شده به شمار می رود. شرکت Proteco در طی این سال ها هر روز در حال توسعه و پیشرفت در این زمینه بوده است. این شرکت در تولید محصولات خود، دقت بالایی در انتخاب مواد اولیه به خرج می دهد که این یکی از موارد ساده ولی در عین حال مهم است و از نقاط قوت این شرکت محسوب می گردد.

استفاده از استاندارد هاي مختلف در زمينه مونتاژ و ارائه محصولاتي با کيفيت بالا پروتکو را به شرکتي پيشرو در زمينه تکنولوژي و نوآوري تبديل نموده است ، کليه محصولات قبل از تحويل به مشتري تحت سخت ترين شرايط تست و کنترل کيفيت قرار گرفته و سپس عرضه مي گردد.شرکت پروتکو انواع درب های اتوماتیک پارکینگی را عرضه می کند و نسبت به شرایط آن محیط و میزان فضای آن محدوده مصرف کنندگان می توانند درب مورد نظر خود را تهیه کنند. به طور مثال درب کشویی پروتکو برای مکان هایی که قابلیت نصب درب های اتوماتیک لولایی ندارد استفاده می شود.

ليدر به عنوان پرفروشترين مدل اين برند است که در سه مدل ليدر 3 - 4 - 5 در بازار عرضه شده و براي دربهاي با طولهاي مختلف مناسب است.اما پروتکو قابليت و قدرت ليدر را با مدل جديد با نام ACE به بازار عرضه کرده تا براي مشترياني که به ظاهر سيستم درب اتوماتيک خانه خود اهميت مي دهند مناسب باشد.
 


جک درب پارکینگ شرکت سیماران


شرکت صنایع الکترونیک سیماران به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های تولیدی طی سالیان متمادی در زمینه تولید صنایع الکترونیکی فعالیت داشته و پیوسته در خدمت به مصرف کنندگان ایرانی خدمات شایان توجهی را ارائه داده است.
سیماران همواره نامی آشنا در صنعت سیستم های حفاظتی و نظارتی بوده است. این شرکت، فعالیت خود را با تولید انواع آیفون تصویری آغاز کرد. یکی دیگر از محصولات تخصصی سیماران، انواع جک درب اتوماتیک بوده است. اولین جک های پارکینگی تولید شده در این شرکت، مدل فراز بود که با ایده برداری از جک های درب اتوماتیک پروتکو ایتالیا طراحی و ساخته شد. در ابتدای تولید این کالاها، از موتور های اصلی پروتکو استفاده می شد و پس از تحقیق کافی، سیماران دست به تولید موتور های جک ایرانی زد.


جک درب پارکینگ سیماران را به جرات میتوان با کیفیت ترین جک درب پارکینگ ایرانی دانست ، کیفیت ساخت بالا و بهره گیری از موتور قدرتمند ، گارانتی و پشتیبانی شرکت سیماران این برند را بهترین برند داخلی کرده است.همانطور که گفته شد شرکت سیماران محصولی با نام جک فراز سیماران را در گروه تولیدات خود قرار داده است که از نظر کیفیت و کارایی در رده ی محصولات بسیار خوب درب اتوماتیک و جک پارکینگی قرار گرفته است. این محصول به دو شاخه ی درب لولایی و درب ریلی تقسیم می شود که در مکان هایی که فضای کافی جهت باز و بسته شدن درب وجود داشته باشد، از درب های لولایی و در مکان هایی با فضای کم که امکان باز شدن درب به داخل وجود نداشته باشد، از درب با موتور ریلی استفاده می شود.
 
سیماران

 


یررسی جک پارکینگی

بررسی چند نکته قبل از خرید جک پارکینگی

1:  احتمالا اولین نکته‌ای که  به آن فکر می‌کنید، این است که آیا می توانید جک درب پارکینگ را خودتان نصب کنید؟ در پاسخ باید گفت خیر,فراموش کنید, این کار باید توسط متخصصین حرفه‌ای انجام شود،  زیرا این کار نیاز به دانش و قوانین خاص دارد. شما برای نصب جک پارکینگی نیاز به یک نصاب حرفه‌ای دارید و پیدا کردن آن کمی زمان می‌برد اما در آخر اطمینان حاصل می‌کنید که تمام  تجهیزات شما به درستی نصب شده است.


2:  چه مقدار هزینه ای برای خرید جک درب پارکینگ باید پرداخت کنید؟


مواردی وجود دارد که  قبل از خرید جک باید آنها را در نظر بگیرید تا محصول درستی را انتخاب کنید و هم هزینه زیادی پرداخت نکرده باشید. انتخاب جک پارکینگی مناسب درب پارکینگ شما به وزن درب، عرض درب و میزان تردد روزانه شما بستگی دارد،  با رعایت این چند اصول شما جک پارکینگی مناسبی هم از لحاظ قدرت و کیفیت و هم از لحاظ قیمت را خریداری می‌کنید. اما گاهی پیش میاید است که افرادی برای پرداخت هزینه کمتر دنبال جک های ارزان قیمت و بی نام و نشان رفتند که از لحاظ استاندارد،  مناسب با وضعیت درب پارکینگ آنها نبوده است. پس در نظر داشته باشید این گونه انتخاب اکثر با شکست روبه‌رو می‌شود و قطعاً هزینه کار شما را دو برابر خواهد کرد.


3:  تعمیر و نگهداری جک درب پارکینگ چگونه است؟

علاوه بر سرویس سالانه جک پارکینگ توسط متخصصین، چند نکته دیگر وجود دارد دارد که برای نگهداری از جک پارکینگ باید انجام دهید:  پاک کردن  فتوسل ها، هر چند ماه یک بار لایه محافظ فتوسل ها را درآورده و آن را تمیز کنید  تا به عملکرد بهتر جک پارکینگ شما کمک کند. پاکسازی زباله، برگ و غیره از مسیر درب پارکینگ. اگر تجهیزات ایمنی شما باطری خور هستند در تاریخ و زمان مشخص حتما آنها را تعویض کنید.


4: درصورت قطع برق آیا جک پارکینگی کار می‌کند؟

بله. بسیاری از جک های  پارکینگی امروز مجهز به کلید خلاص کن هستند تا در صورتی که برق قطع شود جک ها خلاص شوند و درب پارکینگ به حالت دستی در بیاید.


5:  آیا جکهای پارکینگی جنبه ایمنی هم دارند ؟

استفاده از جک درب پارکینگ علاوه بر راحت کردن کار شما برای باز و بسته کردن درب، ایمنی ساختمان شما را نیز بالا می برد. درب های قدیمی با قفل های سنتی و بدون جک پارکینگی  به راحتی با هل دادن و فشار به وسیله یک اهرم باز میشوند،  اما استفاده از جک درب پارکینگ با قفل های برقی این امکان را تقریباً به صفر رسانده است.


درب ریلی چیست

 
مزایای استفاده از جک های پارکینگی کشویی


بعضی از افراد جک های زیرزمینی را با جک های کشویی اشتباه می‌گیرند، این دو جک شاید از لحاظ نوع موتور یکی باشند، ولی در سخت‌افزار شان تفاوت های چشمگیری دارند.
جک های کشویی برقی دارای چرخ هایی هستند که با زاویه در پایه دربها تنظیم شده‌اند، این چرخ‌ها دارای مشخصات شیاری V یا U شکل هستند که در طول مسیر در زمین اجرا می شوند. مزیت اصلی جک های کشویی، اجرای آنها در فضای محدود می باشد. پارکینگ هایی که فضای آنها بسیار کم است و ماشین‌ها تا نزدیکی درب پارک شده‌اند، نمی‌توانند از جک ها و درب‌های استفاده کنند که به داخل باز می‌شود، بنابراین بهترین گزینه برای اینجور مکان‌ها جکهای پارکینگی کشویی هست.

همچنین  این جک ها بسیار قوی هستند و یک عامل بازدارنده عالی برای متجاوزین که قصد ورود به مکان شما را دارند است. زیرا تجهیزات این گونه جک ها مانند مدل زیرزمینی آشکار نیست پس نمی‌توان به آن دسترسی داشت و آن را خراب کرد، از لحاظ قیمت هم این جک ها از مدل های زیرزمینی ارزان‌تر هستند. پس اگر هم فضای محدود و هم بودجه محدود دارید این جک بسیار مناسب محل شما است. نکته‌ای که در مورد این جک باید به آن دقت کنید این است که نگهداری و مراقبت از این جک نسبت به جک های دیگر بیشتر است، زیرا این جک در یک مسیر واحد در حال حرکت هستند پس مرتباً باید مسیر حرکت آنها چک شود که مانع و یا قطعه ای،  زباله ای،چیزی در مسیر حرکت آنها نباشد، مخصوصاً در فصل زمستان و پاییز که شاخ و برگ یا برف و یخ زدگی در مسیر حرکت ممکن است باشد، زیرا اگر جک هنگام حرکت در مسیر متوجه مانع شود حرکت آن متوقف می‌شود. آنها همچنین نسبتاً پر سر و صدا هستند.

نصب این گونه جک ها در مسیر های شیب دار خطرناک است زیرا اگر به دلیل شیب و یا یک اتفاق تصادفی موتور از درد جدا شود درب حرکت کرده و در مسیر خود ممکن است به ماشین و یا افرادی که بین درب هستندآسیب جدی بزند و همچنین فشار قرار داده شده بر روی موتور برای حرکت درب به سمت بالا و پایین در شیب باعث می‌شود به موتور به شدت آسیب برساند و طول عمر جک را به شدت پایین بیاورد.
مزایای جک درب پارکینگ برای مشاغل

ما اخیراً مزایای جک درب پارکینگ را برای دروازه دستی شما در خانه مورد بررسی قرار داده ایم - و وقتی صحبت از تغییر درب اتوماتیک برای مشاغل شما می شود ، مزایای مشابه اعمال می شود! تا آنجا که موانع امنیتی وجود دارد ، تعداد کمی به اندازه دروازه های خودکار کارآمد و راحت هستند. آنها امنیت بسیار بالاتری نسبت به گزینه های دیگر ارائه می دهند و امکان کنترل بیشتر هنگام دسترسی را می دهند که این تنها برخی از مزایایی است که دروازه های خودکار ارائه می دهند.
از مکان شما محافظت می کند

یکی از بارزترین محسوسات گیت های خودکار این است که توانایی افزایش یافته آنها در جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به محل کار شما. آنها مانع ویژه ای در برابر سارقان بالقوه ای هستند که سعی دارند پس از ساعت کار وارد مرکز شما شوند. یکی از مزایای اصلی کیت های اتوماسیون دروازه این است که یا با استفاده از موتورهای هیدرولیکی خود قفل شونده یا قفل های مغناطیسی ، دروازه ها را هنگام بسته شدن قفل می کنند ، فشار و باز کردن آنها تقریباً غیرممکن است. (برخلاف دروازه های دستی معمولی ، که اگر قفل آنها از طریق خطای انسانی باز نشود ، می توان مزایای امنیتی آنها را کاملاً نفی کرد!)
بازدیدکنندگان ناخواسته را کاهش می دهد

همه بازدید کنندگان ناخوانده چنین اهداف مخربی نخواهند داشت. در واقع ، خیلی بیشتر اوقات احتمالاً می بینید که توسط مشاغل محلی یا افراد مشاغل دیگری که می خواهند کارت یا جزئیات تماس را ترک کنند ، بازدید می کنید. اگرچه ممکن است بازدیدهای مشابهی را به عنوان یک مالک خانه شخصی تجربه کنید ، اما برای مشاغل این بازدیدها حتی ممکن است بیشتر باشد و در نهایت اخلال و نامطلوب به نظر می رسد. این امر به ویژه اگر در جاده اصلی ، یک شهرک صنعتی یا نزدیک به مرکز شهر واقع شده باشید ، بیشتر صدق می کند. خودکار کردن دروازه های امنیتی می تواند یک راه حل موثر در کاهش این نوع تماس های سرد باشد ، به شما امکان می دهد سطح بهره وری خود را حفظ کنید.

دروازه اتوماتیک
این یک راه حل مقرون به صرفه است

همه این واقعیت را که اتوماسیون دروازه حتی پتانسیل صرفه جویی در تجارت شما را دارد ، مبلغی غافلگیر کننده نمی دانند. دروازه های چرخشی برقی می توانند به میزان قابل توجهی در وقت و نیروی انسانی صرفه جویی کنند ، زیرا وابستگی کمتری به حضور فیزیکی کارکنان برای باز کردن دروازه دارد (و در صورت وجود ، اغلب فقط به یک لمس ساده یک دکمه نیاز نیست). این به کارمندان امنیتی موجود اجازه می دهد منابع خود را به جای دیگری هدایت کنند. برای مشاغل کوچک تر ، حتی ممکن است ضرورت استخدام کارکنان جدید (مانند خدمه اختصاصی دروازه) را برای آنها نجات دهد.
راحتی بیشتر ، صرفه جویی در وقت شما و کارمندان

اماکن تجاری جابجایی بسیار سنگین تری نسبت به خانه های شخصی دارند. حتی اگر یک شرکت کوچک باشید که بازدید از مشتری را تقریباً بدون هیچ گونه مراجعه ای انجام می دهد ، باز هم چندین نفر از کارمندان هر روز از محل کار شما می آیند و می روند. و اگر فقط چند نفر از آنها هر روز برای ناهار بیرون بروند ، یا صبح کار خود را انجام دهند ، مدت زیادی طول نمی کشد تا ارزیابی از مدت زمان لازم برای باز و بسته کردن یک دروازه دستی طول بکشد! و هرچه تعداد پرسنل شما بیشتر باشد و یا بازدید کننده سایت شما بیشتر باشد ، این موضوع بیشتر برجسته می شود.

استفاده از دروازه های برقی خودکار جریان ترافیک را به داخل و خارج از محل کار شما بسیار کاهش می دهد ، با ورود سریعتر و ناامیدکننده ورود و خروج به سایت ، در وقت و تلاش شما و کارمندان صرفه جویی می کنید. همچنین می توان فن آوری های مختلفی را برای کاهش جریان در دوره های پرترافیک با ترکیبی از دروازه ها برای باز نگه داشتن در تایمرها در زمان های خاص ، به عنوان مثال ترکیب کرد.
تأثیر مثبتی بر مشتریان و سرمایه گذاران می گذارد

اگرچه این مهمترین مزیت اتوماسیون دروازه نیست ، اما می تواند اولین تأثیرگذار به یاد ماندنی را در بازدیدکنندگان ایجاد کند. برای شروع ، این امر به شما کمک می کند تا از وضعیتی که اخیراً به آن اشاره کردیم ، جلوگیری کند ، در این صورت می توان در اتومبیل خود منتظر ماند تا شخصی پایین بیاید و به طور فیزیکی دروازه ها را برای آنها باز کند. هرچند ، ترافیک و راحتی بیشتر ، دروازه های کشویی خودکار و مکانیسم های مشابه به شما کمک می کنند تا قبل از اینکه مشتریان حتی از آستانه شما پا بگذارند ، احساس جلا و حرفه ای را بر روی مشتریان خود ایجاد کنید - که همیشه یک پاداش مفید است!
5 سوال که باید هنگام تصمیم گیری درباره اینکه کدام جک درب پارکینگ برای خانه شما مناسب است بپرسید

یک درب می تواند ظاهر خانه ، حصار و ملک شما را کامل کند ، اما نمی توان تشخیص داد که کدام را انتخاب کنید. در رهام تک ، متخصصان راه حلی، به شما پیشنهاد می کنیم از این پنج سوال به عنوان نقطه شروع برای تصمیم گیری مهم در مورد اینکه کدام دروازه برای خانه شما بهتر است استفاده کنید.

1 - چرا جک درب پارکینگ می خواهید؟

در نظر گرفتن هدف جک درب پارکینگ شما به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام گزینه برای شما و نیازهای خاص شما بهتر است. برای زیبایی شناسی است یا امنیت؟ برای ایمنی در اطراف استخر یا حفظ حریم خصوصی در اطراف حیاط خود؟ به عنوان مثال ، یک جک درب پارکینگ پانل شیشه ای می تواند در اطراف استخر معجزه کند ، اما برای حفظ حریم خصوصی کار چندانی نمی کند ، بنابراین مهم است که با دلیل آن شروع کنید.

2 - چقدر فضا دارید؟

دروازه های مختلف با اندازه ها و اشکال مختلف بخش بهتر کار می کنند ، بنابراین وظیفه بعدی شما ارزیابی فضایی است که با آن کار می کنید. راههای کوتاه مناسب یک جک درب پارکینگ است که در آن در کنار ملک شما باز می شود و فضای کمی را اشغال می کند. دروازه های تاب دار مطابقت خوبی برای مسیرهای طولانی با فضای زیاد دارند.

اگر یک جک درب پارکینگ را انتخاب کنید ، آیا در داخل یا خارج از اموال شما باز می شود؟ باز هم ، فضا را در نظر بگیرید - اگر تردد زیاد در پای پیاده یا وسایل نقلیه وجود دارد ، یک دروازه داخلی منطقی است. برای خانه هایی که در خیابان های آرام یا املاک روستایی قرار دارند ، یک دروازه نوسان به بیرون خوب کار می کند.


3 - چه سبکی را دوست دارید؟

سرانجام ، سرگرمی شروع می شود - وقت آن است که نگاه کنید کدام سبک دروازه را بیشتر دوست دارید. در رهام تک ، ما انواع مختلفی از دروازه ها را داریم ، از ریل های عمودی سنتی گرفته تا تخت های افقی ،  آیا دروازه را با پست ها و لولا های استاندارد مطابقت می دهید یا سفارشی بیشتر سبک شماست؟

4 - آیا به دنبال جک درب پارکینگ اتوماتیک هستید؟

جک درب پارکینگ راحت ، آسان برای استفاده هستند و امنیت بیشتری را ارائه می دهند ، به همین دلیل آنها به یک انتخاب محبوب تبدیل شده اند. با این حال ، هزینه آنها بیشتر از دروازه های استاندارد است ، بنابراین فراوانی استفاده و ارزش این ویژگی ها می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این ویژگی اضافه ارزش آن را دارد یا خیر.

5 - آیا به حریم خصوصی بیشتری نیاز دارید؟

اگر می خواهید دروازه ای حریم خصوصی بیشتری برای حیاط شما ایجاد کند - بگویید منطقه تفریحی شما در سطح خیابان یا خیلی نزدیک به همسایگان است - یک دروازه کمتر شفاف ممکن است مناسب تر باشد.

مزایای استفاده از خورشیدی برای جک درب پارکینگ چیست؟

    قبض انرژی کمتر
  
  مجهز بودن جک درب پارکینگ شما به انرژی خورشیدی در مقایسه با راه اندازی برق سنتی هزینه بالاتری دارد. با این حال ، به مرور زمان می تواند مقرون به صرفه باشد. با استفاده از یک کیت خورشیدی ، جک درب پارکینگ شما خودکار می شود و هیچ یک از انرژی مورد استفاده در قبض برق شما نشان داده نمی شود. این پس اندازها می تواند به سرعت افزایش یابد و در نتیجه کیت خورشیدی شما را به یک سرمایه گذاری باهوش تبدیل کند.
    رد پای کربن کوچکتر
   
انرژی خورشیدی 100٪ دوستدار محیط زیست است. اگر به دنبال راه هایی برای کاهش ردپای کربن خود هستید ، مجهز کردن سیستم جک درب پارکینگ خود با پنل های خورشیدی یک شروع عالی است.
  

  نیازی به خطوط برق نیست
  
  در برخی از ویژگی ها ، اجرای یک خط برق تا انتهای پیاده رو پیچیده و گران است. این امر به ویژه در مناطق روستایی یا در املاک دارای مسیرهای رانندگی طولانی مدت بیشتر مشاهده می شود. در این شرایط ، هزینه های نصب و دفن خطوط برق می تواند به هزاران برسد. با استفاده از یک جک درب پارکینگ با انرژی خورشیدی ، تغذیه سیستم گیت شما بدون دردسر است و در برخی موارد ، بسیار ارزان تر است.
  

  خطر از دست دادن قدرت وجود ندارد
   
اگر درب اتوماتیک شما از برق تغذیه می کند ، ممکن است در هنگام قطع برق و پس از افزایش برق به طور موقت غیرفعال شود. با این حال ، اگر از انرژی خورشیدی استفاده کند ، هیچ خطری برای این اتفاق نمی افتد. دروازه خورشیدی شما از طریق خاموشی به کار خود ادامه می دهد و به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ مشکلی از املاک خود بیایید و خارج شوید.


  عملکرد قابل اعتماد
   
اگر از کیت خورشیدی مناسب استفاده کنید ، هیچ خطر از بین رفتن شارژ دروازه شما وجود ندارد. مجموعه خورشیدی LiftMaster شامل بهترین سیستم مدیریت انرژی خورشیدی در کلاس است که اطمینان می دهد اپراتور جک درب پارکینگ و لوازم جانبی سیستم همیشه دارای قدرت کافی هستند. علاوه بر این ، به منظور به حداقل رساندن مصرف انرژی طراحی شده است. اپراتور و لوازم جانبی فقط در مواقعی که برای کار مورد نیاز است برق می گیرند.

پنل خورشیدی در سقف مسکونی برفی با کوه در پس زمینه
آیا منطقه من به اندازه کافی نور خورشید را برای پنل های خورشیدی دریافت می کند؟

بسیاری تصور می کنند که صفحات خورشیدی فقط برای مناطق خشک و آفتابی مناسب هستند. در حقیقت ، جک درب پارکینگ می توانند در تقریباً در هر منطقه ای با انرژی خورشیدی کار کنند ، حتی در مناطقی که برف سنگین باریده و در زمستان فقط چند ساعت نور خورشید وجود دارد.

عملکرد مطمئن در طول سال با انتخاب کیت خورشیدی مناسب برای ملک شما و نصب حرفه ای آن تضمین می شود. اندازه و توان پنل های خورشیدی به ویژه مرتبط هستند و هنگام تعیین اینکه کدام پنل های خورشیدی را باید نصب کنیم ، عوامل متعددی را باید در نظر گرفت. قبل از انتخاب صفحات خورشیدی ، باید موارد زیر را ارزیابی کنید:

    تعداد ساعاتی از نور خورشید که روزانه در منطقه خود دریافت می کنید
    میانگین بارش برف در منطقه شما
    اندازه و وزن دروازه شما
    تعداد دفعاتی که دروازه شما هر روز باز و بسته می شود

به عنوان مثال ، اگر در منطقه ای زندگی می کنید که نور خورشید کمی دارد و برف زیادی وجود دارد و تمایل دارید از جک درب پارکینگ خود به طور مکرر استفاده کنید ، باید قوی ترین راه اندازی را انتخاب کنید: سیستم 60 واتی LiftMaster متشکل از سه پنل های 20 واتی علاوه بر این ، شما می خواهید پانل ها 15 درجه اضافی (در مجموع 60 درجه) کج داشته باشند تا تجمع یخ و برف روی پانل ها کاهش یابد.

نوع باتری مورد استفاده نیز مهم است. CSW24U و CSL24U LiftMaster مجهز به باتری 7Ah ، دو باتری 7Ah یا باتری 33Ah هستند. باتری 33Ah بیشترین قدرت را ارائه می دهد و برای نورهای کم آفتاب و برنامه های پرتردد توصیه می شود.

اگر تعیین اینکه به کدام پنل های خورشیدی نیاز دارید دلهره آور به نظر می رسد ، ما در اینجا به شما کمک می کنیم. تکنسین های مجرب ما خوشحال می شوند که با شما صحبت کنند و ارزیابی محل را انجام دهند تا مشخص شود که کدام کیت خورشیدی برای ملک شما مناسب است.

چگونه از تلفن همراه خود برای کنترل جک درب پارکینگ خود استفاده کنیم


تلفن های موبایل به قدری در همه جا حضور دارند که به راحتی نمی توان فراموش کرد که چه دستگاه های کوچک خیره کننده ای هستند. تلفن همراه شما 100000 برابر قدرت پردازش بیشتری نسبت به رایانه ناسا دارد که 50 سال پیش انسان را به ماه فرستاد. این قدرت پردازشی می تواند مجموعه ای گیج کننده از عملکردها را انجام دهد - از جمله اتوماسیون دروازه برقی!

این قابلیت مبتنی بر ماژول GSM Call to Open است که به شما امکان می دهد دروازه های خود را از هر نقطه در جهان و تنها با یک تماس سریع از تلفن همراه خود باز کنید. وقتی دور از خانه هستید ، برای ارائه دسترسی کنترل شده به ارائه دهندگان خدمات یا تحویل دهندگان ، یا بازدیدکنندگان ، دوستان و خانواده مناسب است. بنابراین ، اجازه دهید نگاهی گذرا به این فناوری با جزئیات بیشتر بیندازیم و دقیقاً چگونه می توان از آن برای تبدیل تلفن همراه خود به کنترل کننده درهای برقی استفاده کرد.


GSM چگونه کار می کند؟

GSM مخفف کلمه Global System for Mobiles است که دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. یک شبکه تلفن همراه دیجیتالی که به طور خاص برای مطابقت با استاندارد بین المللی طراحی شده است و به آن اجازه می دهد ارتباطات را تقریباً از هر نقطه در اروپا و سایر نقاط جهان تسهیل کند. ما زیاد وارد مسائل فنی ریز و درشت نمی شویم ، اما اینها استخوان های خالی آن هستند.

جک درب پارکینگ شما می توانند توسط GSM با استفاده از یک ماژول کوچک که می تواند مستقیماً به صفحه کنترل دروازه شما متصل شود متصل شود-فقط 300-350A نیاز دارد ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد کشش قدرت اضافی نخواهید داشت. تنها چیزی که نیاز دارید یک سیم کارت پرداخت است که می توانید آن را به راحتی در ماژول قرار دهید. از آنجا می توانید نصب را از طریق پیام کوتاه تکمیل کنید.

هنگامی که با شماره مربوط به سیم کارت ماژول تماس می گیرید ، ماژول بررسی می کند که شماره شما به سیستم متصل است و سپس تماس را رد می کند تا خطری برای شما دریافت نشود. در عرض چند ثانیه ،جک درب پارکینگ شما باز می شوند.

در حال حاضر ، هیچ چیز نمی گوید که این اتصال فقط به یک تلفن همراه محدود می شود. در واقع ، شما می توانید حداکثر 20 شماره اضافی را در سیستم ماژول برنامه ریزی کنید ، به طوری که اعضای مختلف دوستان و خانواده بزرگ شما می توانند هرطور که می خواهند رفت و آمد کنند. بدیهی است ، مراقب باشید که شماره را به چه کسی می دهید - شما هنوز به امنیت خانه خود اعتماد می کنید!


تلفن های همراه
چند نکته نهایی که باید به خاطر بسپارید

یکی از مواردی که ما باید آن را به طور واضح روشن کنیم این است که خود ماژول به همراه سیم کارت بسته بندی نشده است ، بنابراین اگر به دنبال جک پارکینگی خود هستید ، باید سیم کارت را منبع کنید خودت خوشبختانه ، تهیه آنها خیلی گران نیست یا مشکل نیست ، و اگر خوش شانس باشید ، حتی می توانید یکی را به صورت رایگان پیدا کنید.

ما در مورد استفاده از مبلغ پرداختی بحث کرده ایم ، اما حتی ممکن است متوجه شوید که می توانید آن را در قراردادی که برای شما مفید است ، قرار دهید. Pay-as-you-goما در اینجا موارد گسترده ای را به شما ارائه کرده ایم ، اما نگران نباشید - هر ماژول GSM دارای دستورالعمل های مفصل است که همه چیز را که باید در مورد تنظیمات بدانید به شما می گوید و گام به گام با شما همراه است.